Zmiana języka Windows Vista

Oglądasz wypowiedzi wyszukane dla frazy: Zmiana języka Windows Vista

Temat: Vista - Z angielskiego na polski
Witam, mam taką sprawę. Czy jest możliwość zmiany języka w Windows Vista ?? Chodzi o to, że laptop był kupiony w angli razem z systemem oczywiście po angielsku i chciałbym mieć Vistę w języku polskim. Czy istnieje może jakaś łatka, która zmienia język na polski ?? czy konieczna jest instalacja systemu w języku polskim ??Temat: Vista a zmiana jezyka


| Czy w wersji Ultimate lub Business jest mozliwosc (choćby jednorazowa)
| zmiany jezyka systemu np z angielskiego na polski? Pytanie dotyczy wersji
| box visty.

Oczywiście. Moduł Windows Update Twoim przyjacielembo sciągałem w zeszłym tygodniu do Vista Ulitimate Edition
niemiecki pakiet językowy z Windows Updates (ok 250 MB)
i nie udało mi sie w żaden sposób przełączyć GUI na niemiecki.
Przyznam się że tylko nie szukałem za długo rozwiązania
gdyż tak naprawde testowaliśmy w firmie sposoby obejścia
problemów z TCP Window Scaling, które pojawiły się z nowym systemem.Temat: Vista a zmiana jezyka| Czy w wersji Ultimate lub Business jest mozliwosc (choćby jednorazowa)
| zmiany jezyka systemu np z angielskiego na polski? Pytanie dotyczy
| wersji box visty.

Nie ma jeszcze MUI dla visty.


hmmm ... ale jest cos co nazywa sie LIP bez koniecznosci zakupu (MUI
trzeba zakupic)
http://windowshelp.microsoft.com/Windows/en-US/Help/35a1b021-d96c-49a...

Temat: Wieści z Microsoftu
Przegląd zmian i nowości w Windows XP SP3

Microsoft udostępnił wczoraj najświeższą wersję dokumentu w języku angielskim pt.: "Windows XP Service Pack 3 Overview". Dokument w postaci plików PDF lub XPS możemy pobrać z tej lokalizacji.

Z ciekawszych rzeczy, o których możemy przeczytać w tym dokumencie, warto wymienić następująco:

* Internet Explorer 7 - przeglądarka ta nie będzie zintegrowana z dodatkiem. Będziemy musieli doinstalować ją osobno.
* Wbudowany NAP - platforma Network Access Protection, która znajduje się w Windows Vista oraz Windows Server 2008 znajdzie się także w pakiecie zbiorczym Service Pack 3 dla systemu Windows XP.
* Instalacja bez klucza produktu - jeśli zechcemy zainstalować system Windows XP wraz z zintegrowanym dodatkiem Service Pack 3 to nie będziemy musieli podawać klucza podczas tego procesu. Wymagany będzie on jedynie podczas aktywacji.

Pakiet zbiorczy Windows XP Service Pack 3 będzie dostępny poprzez usługę aktualizacji automatycznych (jako uaktualnienie o rozmiarze ok. 70 MB) oraz do pobrania jako odrębny plik instalacyjny (rozmiar ok. 580 MB).

centrumxp.plTemat: Vista bezpieczniejsza???
Zapomniałeś o czymś - w Windows Vista będzie WinFS

WinFS - nakładka na system plików NTFS, która miała się ukazać się w trzecim kwartale 2007 roku jako bezpłatny dodatek do systemów Microsoft Windows XP, Microsoft Windows Server 2003 oraz Microsoft Windows Vista. Pierwotnie miał stanowić jedną z kilku rewolucyjnych zmian w systemie Microsoft Windows Vista. Miał opierać się na języku XML oraz relacyjnej bazie danych Microsoft SQL. Z punktu widzenia użytkownika, zmienić się miał całkowicie sposób zarządzania plikami. Zniknąć miało praktycznie pojęcie folderu, a przypominać miał raczej bazę danych. Dane aplikacji (np. wiadomości e-mail) miały nie być widoczne w Eksploratorze Windows.

W czerwcu 2006 Microsoft ogłosił, że WinFS nie będzie częścią systemu Windows, ale niektóre elementy tej technologii zostaną użyte w nowych wersjach programów SQL Server i ADO.NET.Temat: Kiedy Windows Vista PL?

Jakiś czas temu pisaliśmy o odwołaniu wydania wersji RTM systemu Windows Vista 25 października. Microsoft zresetował swój korporacyjny zegar odliczający dni do wydania wersji RTM - tym samym została wyznaczona nowa data 8 listopada, jak donosi Paul Thurrott. Powodem takiej zmiany był krytyczny błąd odkryty w kompilacji 5824, która była już o krok od uzyskania statusu finalnej. Błąd wywoływał jednak konieczność reinstalacji od zera systemu po przeprowadzeniu aktualizacji Windows XP do Windows Vista, co skutecznie zablokowało możliwość ogłoszenia 5824 jako RTM.

Z jednej strony cieszy fakt, że błąd został w porę odkryty, jednak z drugiej oznacza, że odsuwa się w czasie wydanie wersji RTM, a co za tym idzie - potencjalnie zmniejsza się liczba języków, jakie mogą ukazać się w styczniu razem z wersją angielską. Microsoft zapowiedział bowiem kiedyś, że każdy dzień zwłoki po 25 października będzie oznaczał uszczuplenie początkowego wachlarza językowego Visty. Nie wiadomo jednak, jakie języki (jeśli w ogóle) zostaną odłożone na kilka tygodni po premierze.
Temat: Vista a zmiana jezyka


Czy w wersji Ultimate lub Business jest mozliwosc (choćby jednorazowa)
zmiany jezyka systemu np z angielskiego na polski? Pytanie dotyczy wersji
box visty.


Oczywiście. Moduł Windows Update Twoim przyjacielem

Temat: Vista Manager v.1.1.5.
Vista Manager v.1.1.5.Narzędzie systemowe pomagające zoptymalizować i nieco usprawnić najnowszy Windows Vista. Program wyświetla informacje o zainstalowanym sprzęcie, uruchomionych procesach; optymalizuje uruchamianie i zamykanie systemu, dzięki czemu skracany jest czas pomiędzy wydaniem polecenia a reakcją komputera. Ponadto w aplikacji znalazł się moduł czyszczący, który usuwa niepotrzebne pliki lub duplikaty, które zajmują miejsce na dysku twardym. Tradycyjnie producent przygotował moduł czyszczenia rejestru, który dba o prawidłowość skrótów, wpisów i automatycznie naprawia napotkane problemy. Dodatkowo optymalizuje rejestr poprzez prawidłowe ułożenie jego elementów (defragmentacja rejestru).

Użytkownicy mogą dostosować wygląd systemu według własnych upodobań zmieniając menu kontekstowe, pulpit, menu, paski narzędzi, ustawienia powiadomień czy wreszczie automatyczną zmianę tapety. Ponadto Vista Manager daje dostęp do wielu ukrytych przed użytkownikiem ustawień związanych z bezpieczeństwem czy ustawieniami sieci.

Plik...........................4,2MB-rar

Język.......................angielski

System....................Windows Vista

Licencja..................pełna

Strona....................MANAGER


ed2k://|file|Yamicsoft.Vista.Manager.v1.1.5.WinVista.x32.Incl.Keymaker-ARN.rar|5100615|C57E2D9F1B063523ECB6211C0134B969|/
ed2k://|file|Yamicsoft.Vista.Manager.v1.1.5.WinVista64.Incl.Keymaker-ARN.rar|5098065|6B71A8E387A59EA0E86D2D035BEEDCBF|/
Temat: Windows Vista (Game Edition)

Jest to system Windows,przeznaczony głównie dla graczy,który będzie działać i wyglądać identycznie jak standardowa instalacja. Jest szybszy, zużywa mniej pamięci i ma mniejsze zużycie procesora. W taki sposób Vista powinna zostać wydana!
Windows Vista Game Edition [PL]:
* Pre-Activated
* Nie wymaga CD-KEY
* Wszystkie kontrole VGA
* Usunięto ponad 3GB z bloatware z instalacji
* Usunięto wszystkie starsze sterowniki
* Wiele poprawek


Screen po zainstalowaniu programu do zmiany wyglądu!!
System w języku polskim, po zainstalowaniu spolszczenia.

[b]WERSJA 64 BITOWATemat: Nowy sofcik 6.01
Hmm... No ja właśnie ściągałem wersję NSU na Windows Vista, ale podczas uruchamiana programu wyskakuje jakiś błąd w języku angielskim i jest tam jakaś wzmianka o Windows Vista i odsyła mnie do strony Nokii i tyle zabawy ze zmianą oprogramowania. Kiedy miałem Windows'a XP to też wywalało mi jakiś błąd i nie mogłem wymienić softu w mojej N6300Temat: Przesiadka na D2009 ?
Witam !

        Z racji przemeblowania na moim kompie firmowym stanąłem przed pewnym
dylematem. Pracowałem dotąd na D2006, piszę aplikacje wyłącznie pod
Win32 na dwie platformy: Windows XP i Windows Vista. Mam kilka
projektów, które korzystają z różnych komponentów, przy czym do
wszystkich mam źródła i mogę je w każdej chwili przekompilować.

        Pomyślałem że przemeblowanie może być dobrą okazją by "apgrejdnąć"
posiadane BDS2006. Czy w moim wypadku ma to jakikolwiek sens ? Czy D2009
może mi jako programiście Win32 zaoferować coś ponad D2006 ? Czy
przejście na D2009 związane będzie z jakąś rewolucją z komponentami, czy
raczej nie ma tam jakichś drastycznych zmian w języku, które wiązałyby
się z remontem w kodzie komponentów ?

        Z góry dziękuję za rzeczowe opinie :)

Temat: szukam MUI jezykowy do xp prof.versja 2002 z servis pack 2
Mam pewien kłopot: kupiłem laptopa z dwoma systemami do wyboru vista biussnes ang. i xp profesional ang. orginalnie zainstalowany był windows vista przeszłem procedure prześcia na xp ( poprawnie) i mam w tej chwili xp profesional version 2002 service pack 2 ale nie stety po ang. szukałem odpowiedniego pliku MUI jezykowego polskiego na zmiane jezyka ale nie byłem go w żaden sposub pobrać ze strony Microsoftu chodz gwarantowali że po sprawdzeniu legalności obecnego systemu pojawi się plik do pobrania , ale nie stety nic. Proszę o pomoc jeśli ktoś posiada taki plik MUI to poprosze z dokładnym opisem krok po kroku instalacji , z góry dziekuje .Temat: XP on Vista
[img]http://i234.photobucket.com/albums/ee311/warezsharez_october/Desktop2_Small.jpg[/img]

[b]Aplikacja praktycznie całkowicie zmienia interfejs systemu operacyjnego Windows XP. Zmieniony
wygląd stylizowany jest na Windows Vista w wersji Ultimate.

Zmianie ulegają prawie wszystkie elementy graficzne systemu – ikony, kursor, okna, dźwięki , wygaszasz, tapeta, ekran logowania. W górnej części pulpitu pojawia się nowe podręczne menu, które daje dostęp do najczęściej używanych programów/folderów itp. Oczywiście owe menu można dostosować do własnych potrzeb.

Instalacja nie powinna sprawić kłopotu praktycznie nikomu, osobiście zalecam instalacje programu w trybie
awaryjnym. Aby powrócić do wcześniejszego wyglądu systemu XP należy najpierw we właściwościach pulpitu zmienić skórę na klasyczną, a następnie od instalować aplikację. Instalowanie i usuwanie aplikacji jest całkowicie bezpieczne, w przeciwieństwie do Vista transformation Pack. Nie słyszałem jeszcze aby ktoś musiał przeinstalowywać Windows-a przez ten program.

Używam już tego programu około 2 miesięcy i nie mam, żadnych problemów. Nie spowalnia komputera i jest
najbezpieczniejszym programem tego typu. Oczywiście język systemu się nie zmienia.[/b]

UWAGA: Aby uniknąć problemów instalować w trybie awaryjnym!(Przy starcie klikać F8)
UWAGA: Aby powrócić do wcześniejszego wyglądu systemu XP należy najpierw we właściwościach pulpitu zmienić skórę na klasyczną, a następnie od instalować aplikację. Najlepiej w trybie awaryjnym.

DOWNLOAD:
[hide]

[/hide]Temat: Windows 7 Beta 7000
Windows 7 Beta 7000

Jezyk: Angielski
Wydawca: Microsoft®

Opis:
To jest prwait takie same jak Windows Vista ale ma troche zmian ale ma jeszcze kilka bledow ale jest troche lapsza od Visty

Wymagania systemowe:

Poniżej będą podane zalecane wymagania Twojego komputera do
prawidłowego użytkowania oprogramowania.

Procesor: ~1,8 GHz (32- lub 64-bit)
Pamięć RAM: 1GB
Karta graficzna: DirectX 9.0
Pamięć VRAM: 256MB
Wolne miejsce na HDD: 16GB lub wiecej
Karta dziękowa: Tak

Info:
Haslo: www.gigapliki.org
Wielkosc uplodu: 2.5 GB

>>>Pobierz szybciej za pomocą programu - KLIKTemat: RegMast 0.4.0


RegMast jest programem umożliwiającym edytowanie wybranych elementów rejestru tak, aby dopasować system operacyjny do własnych potrzeb. Obecna wersja programu umożliwia edycję wartości rejestru dotyczących bezpieczeństwa, szybkości działania, wyglądu i funkcjonalności systemu.

Dodatkowo umożliwia zmianę tryb uruchamiania usług Windowsa. W dokonaniu prawidłowego wyboru pomaga dokładny opis każdego elementu, oraz informacje o stopniu zagrożenia wprowadzanych zmian, dzięki czemu niedoświadczony użytkownik nie uszkodzi systemu operacyjnego.

Dzięki wbudowanej opcji Historii programu, użytkownik w każdej chwili może powrócić do wcześniejszych ustawień systemu. Przydatne jest również narzędzie Kreatory, które umożliwia szybką zmianę wielu ustawień systemu. Dodatkowo program potrafi usunąć zbędne pliki z dysku twardego, oraz pokazać podstawowe informacje na temat komputera i systemu operacyjnego.

Windows: 2000/XP/2003/Vista
Język: polski
Rozmiar: 602,72 KB
Download tylko dla zalogowanych.
Jeżeli masz konto - zaloguj się lub załóż nowe.
Temat: Vista - problem z wyborem języka podczas instalacji


Języki to możesz 'wgrać' po zainstalowaniu, dokładając ich obsługę,
ale to dotyczy klawiatury, obsługi znaków narodowych, może ustawień
regionalnych jeszcze, ale nie uczyni windowsa spolszczonym.


Wersja Vista Ultimate pozwala na wielokrotna zmianę języka interfejsu za
pomocą właśnie language pack'ów. Tylko, że AFAIK polskiego LP jeszcze nie
ma.

Temat: [FAQ] Skrypty Windows7.0 dla Lark 35.0 - pasek zadań
Witam,

wlasnie zaczynam bawic sie Larkiem 43. Wczoraj wgralem windows 7 i zaraz pojawil sie i u mnie problem z Menu Glownym (czarne, rozmazane menu). Okazalo sie ze wystepuje on po wybraniu Start->Programs->Lark->Menu Glowne. Wiaze sie on z wpisem w pliku exports.reg ktory zmienia Skin Type na Black, wystarczy wiec zmienic "Skin Type"="Black" na "Skin Type"="Vista" i problem zniknie. Dodatkowo z win.mscr usunalem linijki: Run("Windowsintll.cpl")
WaitForActive("Regional and Language Settings",1);
SendKeys("p")
SendOK()
Run("Windowsctlpnl.exe","cplmain.cpl,10")
WaitForActive("Volume & Sounds Properties",1);
SendOK()
i wten sposob nie mam wyskakiwania dodatkowych okienek i zmiany jezyka na Portugalski okazuje sie bowiem, iz w Regional settings nie ma lokalizacji Polska i wybierana jest pierwsza na p. Jak dotad nie zauwazylem nagatywnego wplywu tych zmian. Nad lokalizacja jeszcze sie bede bawil, niestety podmiany wince.nls na razie nie daja rezultatu.Temat: Visual Studio 2005
Jest to zestaw narzędzi do czterech języków:

C#, C++, J#, Visual Basic,
przyczym wszystkie wymienione mają wbudowane środowisko, kompilator
(do zmiany kodu na system maszynowy[binarny], i debugger (narzędzie do wyszkiwania błędów)

Program wykorzystujemy do aplikacji graficznych(Winapi) i sieciowych (ASP.NET). Naturalnie jest to program VCL (Visual Component Library), dzieki czemu wygląd Formatki ( okienka ) i jego dodatki (przyciski, itp) składając niczym jak klocki.

Owa wersja 2005 (8.0) jest przeznaczona tylko dla najnowszych Windowsów
(2000, XP, 2003)ale na Windows Vista, podobno natrafiamy na wiele bugów, choć osobiście tego nie sprawdziłem.

Ogólnie program ten polecam bardziej zaawansowanym użytkownikom.
Dla początkujących może być nieco skopmlikowane.

dla początkujacych programistów, radzę skorzystać z HTML'u albo Delphi
Delphi jest odmianą Pascala(Object Pascal) i także w VCL'u, więc jest jest bardzo prosty. jednak o tym może kiedy indziej.

Jeśli ktoś jest zainteresowany którymś z owych programów, nie skontakuje się ze mną:

Mail: abiki@wp.pl
GG: 8769853
Temat: HDDlife 3.0.136 PL
Licencja: bezpłatna (freeware) / testowa (trial)
Wielkość: 5 508 kB
System operacyjny: MS Windows 2000/XP/2003/VistaBezpłatny, prosty program do sprawdzania kondycji zainstalowanych w komputerze dysków twardych IDE, Serial ATA, SCSI wykorzystujących technologię S.M.A.R.T. Pomaga we wcześniejszym wykryciu zbliżającej się awarii dysku twardego. W podstawowej wersji program pokazuje ogólny status każdego zainstalowanego dysku, jego temperaturę oraz informacje o partycjach. W płatnej wersji Professional (którą można przetestować za pomocą tego samego pliku instalacyjnego) oferuje dodatkowo szczegółowe informacje o kondycji dysków, wyświetlanie szczegółowego statusu w obszarze powiadomień (tzw. tray), a także umożliwia wysyłanie ostrzeżeń przez sieć lokalną lub e-mail.

Zmiany języka dokonuje się w menu Language -> Polish


http://www.hddlife.com/files/HDDlifePro%203.0.136.msiTemat: Registry Help Pro v1.52.
Registry Help Pro v1.52.Program umożliwia przy zaledwie kilku kliknięciach myszy na oczyszczenie i naprawę rejestru systemowego, przyspieszenie komputera oraz optymalizacje systemu.
Narzędzie jest bezpieczne w użytkowaniu, ponieważ każda operacja jest poprzedzona stworzeniem kopii bezpieczeństwa i w razie problemów można przywrócic pierwotna konfiguracje.

Dzięki aplikacji użytkownik zyskuje niezawodność systemu w każdym momencie - narzędzie tworzy obraz plików rejestru i umożliwia porównanie ich ze sobą w pózniejszym czasie. W razie zmian (np. w wyniku działania zlośliwych aplikacji) można przywrócic rejestr do poprzedniej wersji. Zaawansowany silnik wyszukiwawczy szybko i sprawnie skanuje rejestr.

Plik.........................0,9MB-rar

Język......................angielski

System...................windows + vista

Licencja..................pełna


ed2k://|file|Registry.Help.Pro.v1.52.Working-HERiTAGE.rar|975034|6B54BC6C2533EABC9212B927CACE6A30|/Temat: Vista Home Basic
Akurat mialem dzisiaj troche czasu wiec postanowiłem sprawdzić dośc popularny mit o możliwości odblokowania funkcji Aero Glass (nie Aero) w Vista Home Basic.
Internet jest pełen tricków jak to zrobić poprzez edycje rejestru. Niestety nie jest to mozliwe, ponieważ Vista HB nie wspiera Aero Glass i tego sie nie obejdzie.
Jednak nie zrażony postanowiłem osiagnąc podobny efekt przy pomocy jakiś programów.
Spróbowałem dwóch - Vista Glazz 1.1 (specjalnie dla SP1) oraz Sunrise Vista Configurator build 25
Udało sie osiagnąć przeźroczystość (Glass) ale tylko na oknach zmaksymalizowanych.
Dodatkowo Vista Glazz przy próbie cofnięcia zmian uszkodził system.
Inną ciekawą funkcją jest 3-d Flip znany z Visty Home Premium wzwyż.
No i tutaj sukces
Udalo mi się znaleźć mały soft umozliwijący te funkcje na Vista HB i Windows XP
dowód (Vista HB)


Link do programu
http://winflip.stylekings.de/

Instalacja:
- rozpakowujemy archiwum
- uruchamiany plik .exe
- prosta konfiguracja w języku polskim
- zaznaczamy opcję autostartu razem z systemem

Oczywiście dla bezpieczeństwa przed uruchomieniem robimy sobie punkt przywracania system
Temat: Ciekawostki, Wiadomości
Polski SP1 dla Visty pod koniec marca
leffty


Finalna wersja Service Pack 1 dla Visty ma się pojawić jeszcze w lutym, na polską wersję językową przyjdzie poczekać do początku drugiego kwartału.

Service Pack 1 wkroczył w finalną fazę testów, dosłownie w ciągu kilku najbliższych dni powinien otrzymać status RTM, a później trafić do dystrybucji. Początkowo dostępny będzie w 5 najpopularniejszych wersjach językowych, później – w okolicy początku drugiego kwartału – pojawi się pakiet dla wszystkich wersji językowych.

SP1 będzie rozprowadzany na kilka różnych sposobów. Najszybsze i najwygodniejsze dla użytkownika ma być skorzystanie z Windows Update; SP1 rozprowadzany za pomocą aktualizacji automatycznych może liczyć nawet tylko 65 MB, jako że będzie dostosowywany do stanu systemu użytkownika: pobierane będą tylko te pakiety, które są nieobecne w instalacji Visty.

Microsoft udostępni także całościowy zestaw SP1 na swoich stronach www; pakiet dla pięciu języków będzie ważył około 500 MB, podczas gdy zestaw dla wszystkich wersji językowych będzie miał już objętość 1,5 GB. Po raz pierwszy zostanie udostępniony zunifikowany plik SP1, mogący posłużyć do aktualizacji wszystkich wersji Windows – jest to możliwe dzięki zmianom w architekturze Windows.

SP1 będzie także rozprowadzany na płytach DVD, razem z Internet Explorerem 7 oraz pakietem Windows Live. Płyty mają być rozprowadzane przez kanał czasopism branżowych.
Temat: VMware...
VirtualBox 1.4.0 PL już jest!

Dzisiaj pojawiła się nowa wersja aplikacji VirtualBox 1.4.0 obsługującej wirtualne maszyny przeznaczone dla systemów Windows i Linux.

VirtualBox jest pierwszym na rynku, profesjonalnym narzędziem do obsługi wirtualnych maszyn, które udostępniane jest jako Otwarte Oprogramowanie na warunkach GNU Public License (GPL). Rozwiązanie to pozwala każdemu na swobodne dostosowywanie aplikacji do własnych potrzeb. VirtualBox jest rozwijane przez społeczność, ale opiekę na projektem sprawuje firma InnoTek. Aktualnie VirtualBox pracuje na 32-bitowych systemach Windows i Linux. Obsługuje on wiele typów wirtualnych systemów w tym m.in. Windows NT 4.0/2000/XP/2003/Vista, DOS/Windows 3.x, Linux (2.4 i 2.6) oraz OpenBSD. VirtualBox dostępny jest także w wersji dla przedsiębiorstw - ta jednak jest płatna i licencjonowana na tradycyjnych zasadach. Wersja otwarta również może być używana komercyjnie do celów testowych, ale nie ma w niej pewnych funkcji określanych jako przydatne głównie przedsiębiorstwom.

Najnowsza wersja 1.4 posiada setki udoskonaleń poprawiających funkcjonalność całej aplikacji. Wśród najważniejszych należałoby wymienić: wsparcie dla 64-bitowych systemów, synchronizację schowka systemowego czy obsługę obrazów aplikacji VMware (VMDK). Poza tym, interfejs VirtualBox został przetłumaczony do 12 języków w tym również polskiego, dodano oficjalnie obsługę systemów Red Hat Enterprise Linux 5 (RHEL5) i Xandros Desktop 4.1. Pełna lista zmian dostępna jest na stronie projektu.
http://www.virtualbox.org/wiki/ChangelogTemat: Mogę ponarzekać na linuxa?

Czyli jesli mialbym fabryke okien, to moglbym nazwac jeden typ XP a drugi Vista ?
Z tego co mi wiadomo tak. W ogóle z nazwą Windows jest jeszcze taka opcja, że (przynajmniej w polskim prawie tak jest) jest to słowo powszechne i jako takie nie może być uznane za znak towarowy czy coś w ten deseń (tzn. dla Polski analogicznym terminem byłoby Okna). Dla przykładu, był sobie kiedyś program Windows Commander i mili panowie z Microsoftu wysłali list do autora tego programu z uprzejmą prośbą zmiany nazwy, bo w przeciwnym wypadku mogą spotkać się twarzą w twarz przed obliczem takiego pana z młotkiem. Pojawiły się wówczas opinie w Internecie, że tak na dobrą sprawę Microsoft nie ma żadnych podstaw, aby zabronić używania nazwy Windows Commander dlatego, że słowo windows jest powszechnym wyrazem w języku angielskim.
Temat: Service Pack 3 dla XP
hej!!!
Jeśli ktośchce się pobawić w zrobienie"własnego xp"polecam programik: Nlite
dzięki niemu możemy np.
Dostosowanie instalacji Windows 2000, Windows XP, Windows Server 2003
Integracja Service Pack
Integracja poprawek
Integracja sterowników
Usuwanie komponentów systemu
Ustawienia nienadzorowane
Zmiana ustawień systemu
integracja IE7
Integracja wmplayer 11
i wiele innych opcji
Najważniejsze że możemy odchudzić system z masy niepotrzebnych śmieci:
układy klawiatur,języki,aplikacje których nie używamy i wielu innych
ponadto mamy możliwość dodania własnych sterowników do płyty głownej,karty grafiki itd..oraz aplikacji i programów typu gg,winamp itd.tworzymy własne konta użytkowników,ustawienia sieci,dodajemy klucz produktu,nawet tapetę możemy ustawić.
taki system zainstaluje nam sie juz z wszystkimi podstawowymi programami.
Dla zinteresowanych podaje link do programu i instrukcji użytkowania krok po kroku
http://www.purepc.pl/node/881
Program jest w polskiej wersji językowej!!!
takiego przygotowanego Xp wypalmya na płyte jako bootowalny np. w Nero(ja zrobiłem w Nero i mamy własny system w razie gdybyśmy musieli instalować świeżą kopię.
Mam nadzieje zę niedługo pojawia sie podobne programiki do Visty.Temat: Zmiana plików spolszczających
Które pliki są odpowiedzialne za język Polski w windows? I czy można domowym sposobem zamienić wersje językowe? Kupiłem laptopa, mam płytę instalacyjną Vista Home Premium ale jest to wersja Japońska. Z netu ściągnąłem Viste PL (jakąś dziwną wersję) której oczywiście nie mogę aktywować nawet jeśli podaję mój oryginalny klucz. Bawiłem się programem Vlite, zamieniałem pliki z folderów PL-PL ale oprócz umowy licencji niczego nie "przetłumaczyło"Temat: Ashampoo Magical Defrag v2.05

Opis programu:
Główną i najważniejszą funkcją programu Ashampoo Magical Defrag jest defragmentacja dysków twardych komputera. Aplikacja oczywiście różni się od standardowego narzędzia do defragmentacji, które znajduje się w systemie Windows. Przewaga produktu z serii Ashampoo polega na dokładności i szybkości działania.
Interfejs jest dziecinnie prosty. Aby rozpocząć proces defragmentacji wystarczy nacisnąć Start. W dowolnym momencie można użyć pauzy aby wstrzymać proces. Dodatkowo aplikacja wyświetla informacje o ilości sprawdzonych czy przeniesionych plików. Aplikacja również może pracować w ukryciu, stale monitorując stan dysku twardego i w odpowiednim momencie automatycznie rozpocząć defragmentację. O czasie i godzinie następnej defragmentacji jesteśmy automatycznie informowani.

Zmiany w wersji v2.05:
* poprawiono szybkość i jakość defragmentacji,
* dodano trzynaście języków w tym polski
* naprawiono drobne błędy

Min wymagania systemowe/Min system requirements:
Windows 2000/XP/2003Server and Vista.


ed2k://|file|Ashampoo_Magical_Defrag_v2_05.-EndZ-.j&k.www!OsiOLeK!com.rar|4037166|C8C748E84AD4382922BBDB3D28E4AD07|/
Temat: WinAmp Pro v5.541.2189 [+Keygen]
WinAmp Pro v5.541.2189 [+Keygen]


Odświeżony odtwarzacz multimedialny dla systemu Windows. Oprócz odświeżonego interfejsu w odtwarzaczu znalazło się wiele nowości, zmian i usprawnień. Najważniejsze, że język polski jest obecny w pliku instalacyjnym.
W najnowszym wydaniu wprowadzono nowoczesny interfejs, nawiązujący do Visty. Na szczęście nie zmieniono układu i elementów, dzięki czemu nie trzeba pozbywać się starych nawyków. Lista odtwarzania umożliwia dostosowanie widoku a jednocześnie z łatwością można ją zminimalizować lub wyłączyć, by nie zajmowała całego ekranu. Podobnie jak w Windows Media Playerze 11, można wyświetlić informacje związane a albumem, które są pobierane z Internetu (a dokładniej z serwisu AOL) na życzenie użytkownika. Ciekawostką jest również wprowadzenie specjalnej przeglądarki internetowej Bento Browser, która umożliwia wyszukiwanie list odtwarzania w Sieci, tworzenie linków do blogów czy wyszukiwać informacje na temat artystów. Ilość funkcji nie jest zbyt imponująca, ale trzeba przyznać, że dla wygodnickich będzie to spore ułatwienie. W interfejsie bardzo nam się spodobała funkcja ustawień skórki, która umożliwia dostosowanie wybranego tematu graficznego do własnych potrzeb z jednego miejsca.
KUNIEC
Link

http://rapidshare.com/files/200789353/WinPro_v5.541.2189_keygen_by_maniek2007.rar
KUNIECTemat: Winamp Pro

Odświeżony odtwarzacz multimedialny dla systemu Windows. Oprócz odświeżonego interfejsu w odtwarzaczu znalazło się wiele nowości, zmian i usprawnień. Najważniejsze, że język polski jest obecny w pliku instalacyjnym.
W najnowszym wydaniu wprowadzono nowoczesny interfejs, nawiązujący do Visty. Na szczęście nie zmieniono układu i elementów, dzięki czemu nie trzeba pozbywać się starych nawyków. Lista odtwarzania umożliwia dostosowanie widoku a jednocześnie z łatwością można ją zminimalizować lub wyłączyć, by nie zajmowała całego ekranu. Podobnie jak w Windows Media Playerze 11, można wyświetlić informacje związane a albumem, które są pobierane z Internetu (a dokładniej z serwisu AOL) na życzenie użytkownika. Ciekawostką jest również wprowadzenie specjalnej przeglądarki internetowej Bento Browser, która umożliwia wyszukiwanie list odtwarzania w Sieci, tworzenie linków do blogów czy wyszukiwać informacje na temat artystów. Ilość funkcji nie jest zbyt imponująca, ale trzeba przyznać, że dla wygodnickich będzie to spore ułatwienie. W interfejsie bardzo nam się spodobała funkcja ustawień skórki, która umożliwia dostosowanie wybranego tematu graficznego do własnych potrzeb z jednego miejsca.Winamp Pro 5.541

http://rapidshare.com/files/186461525/Winamp_Pro_5.541_by_danielk23_for_www.darkwarez.pl.rar
KUNIEC
Hasło:
www.darkwarez.pl
KUNIECTemat: Winamp
Winapm.5.5.Full Pro PL+Keygen


Od�wieżony odtwarzacz multimedialny dla systemu Windows. Oprócz od�wieżonego interfejsu w odtwarzaczu znalazło się wiele nowo�ci, zmian i usprawnień. Najważniejsze, że język polski jest obecny w pliku instalacyjnym.
W najnowszym wydaniu wprowadzono nowoczesny interfejs, nawiązujący do Visty. Na szczę�cie nie zmieniono układu i elementów, dzięki czemu nie trzeba pozbywać się starych nawyków. Lista odtwarzania umożliwia dostosowanie widoku a jednocze�nie z łatwo�cią można ją zminimalizować lub wyłączyć, by nie zajmowała całego ekranu. Podobnie jak w Windows Media Playerze 11, można wy�wietlić informacje związane a albumem, które są pobierane z Internetu (a dokładniej z serwisu AOL) na życzenie użytkownika. Ciekawostką jest również wprowadzenie specjalnej przeglądarki internetowej Bento Browser, która umożliwia wyszukiwanie list odtwarzania w Sieci, tworzenie linków do blogów czy wyszukiwać informacje na temat artystów. Ilo�ć funkcji nie jest zbyt imponująca, ale trzeba przyznać, że dla wygodnickich będzie to spore ułatwienie. W interfejsie bardzo nam się spodobała funkcja ustawień skórki, która umożliwia dostosowanie wybranego tematu graficznego do własnych potrzeb z jednego miejsca.
+Super Skórka Aero
10%Danych Naprawczych


Linki widoczne sa tylko dla zarejestrowanych uzytkowników!!!
KUNIECTemat: OFERTY PRACY 22.12.08
Stanowisko: INFORMATYK
Pracodawca: VISION IT
Branża: Informatycy, Internet, Telekomunikacja
Typ stanowiska: Pracownik umysłowy / Specjalista
Region: wielkopolskie
Miejsce: Ostrów Wielkopolski
Kraj: Polska
Rodzaj pracy: Stała
Forma zatrudnienia: Umowa o pracę Umowa zlecenie
Minimalne wykształcenie: Średnie ogólnokształcące

Wymagania minimalne:
* Biegła znajomość oprogramowania Microsoft Office i OpenOffice
* Biegła znajmość Systemów Windows 2K/XP/Vista
* Podstawowa znajomość urządzeń sieciowych (Router, Switch, Firewall)
* Programowanie: XHTML/CSS
* Język angielski (poziom podstawowy wystarczający do czytania dokumentacji w języku angielskim)
* Gotowość do wyjazdów i szkoleń służbowych (maksymalnie 1 dzień w tygodniu)

Adres:
Agata Pabiszczak
63-400 Ostrów Wielkopolski
Bąka 4B/5
Tel.0503035123
adres email:info@visionit.pl
Wysyłając dokumenty prosimy o załączenie klauzuli: "Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych dla potrzeb procesu rekrutacji zgodnie z Ustawą z dnia 29 sierpnia 1997 roku o ochronie danych osobowych (Dz.U.02.101.926 tekst jednolity z późniejszymi zmianami)".Temat: OFERTA PRACY
Firma realizująca projekty związane z rynkiem farmaceutycznym
i medycznym poszukuje osoby na stanowisko:

Administratora Sieci

Zakres obowiązków osoby zatrudnionej na tym stanowisku obejmować będzie:

• Wykonywanie czynności związanych z optymalizacją
i utrzymywaniem sieci (serwera, komputerów, firewall’a)
• Monitorowanie i rozwój procedur bezpieczeństwa
• Utrzymanie i monitorowanie ciągłości pracy systemu informatycznego, w tym tworzenie i przechowywanie kopii bezpieczeństwa
• Planowanie i zarządzanie zmianami systemu
• Tworzenie i opracowywanie dokumentacji i procedur

Od kandydata oczekujemy:

• Dobrej znajomości technologii sieciowych TCP/IP, LAN/WAN/VPN
• Dobrej znajomości Windows Server 2003 oraz Active Directory
• Dobrej znajomości MS SQL Server 2005
• Dobrej znajomości MS Windows XP Prof. oraz Vista (wersja Business)

Dodatkowym atutem będzie:

• Umiejętność programowania w języku C# z wykorzystaniem środowiska VS

Oferty zawierające CV i list motywacyjny prosimy przesłać na adres poczty elektronicznej:
[reklama]

W tytule wiadomości proszę powołać się na nazwę stanowiska.

Prosimy o dopisanie następującej klauzuli: Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zawartych w mojej ofercie pracy dla potrzeb niezbędnych do realizacji procesu rekrutacji (zgodnie z ustawą z dn. 29.08.97 roku o Ochronie Danych Osobowych Dz. Ust Nr 133 poz. 883)Temat: Paint Shop Pro Photo XI PL PORTABLE FULL


Corel Paint Shop Pro XI Photo to popularnny i prosty w obsłudze edytor graficzny, o możliwościach porównywalnych z Adobe Photoshop (warstwy, konwersja wsadowa, operacje na palecie kolorów). W aplikacji znajdziemy między innymi filtry do korekcji fotografii - usuwania szumów ze zdjęć (The Digital Camera Noise Removal Filter) oraz likwidowania aberracji chromatycznej (The Chromatic Aberration Removal Filter). Dodatkowo do dyspozycji użytkownika oddano również filtr Fill Flash do rozjaśniania nieoświetlonych fragmentów zdjęcia, a także opcję regulacji poziomów balansu bieli, ekspozycji oraz ostrości podczas konwertowania obrazów w formacie RAW.

Nowości w tej wersji oprogramowania:
* nowy organizer.
* nowy szybki podgląd.
* narzędzie do zmiany kolorów.
* Time Machine - stylizacja fotografi na starsze.
* efekt Depth of Field pozwala uzyskać głębię zdjęcia.
* Film and Filter Effects pozwalają na zasosowanie ponad 50 róznorodnych filtrów.
* Skin Smoothing automatycznie usuwa skazy widoczne na twarzy.
* Photo Trays - zbierz obrazki z różnych katalogów i wydrukuj, wyślij pocztą lub skopiuj.
* panel informacyjny na temat obrazków.
* rozszerzone narzędzie do kadrowania obrazków.
* One Step Photo Fix pozwala na automatyczną optymalizację i poprawę obrazka.
* poprawiono narzędzie Curves and Levels.
* inne poprawki i usprawnienia

Plik: 118 MB/rar
Wersja: Pełna
Język: PL
System: Windows 2000/XP/Vista
Producent: Corel
Temat: Corel Paint Shop Pro Photo XI PL PORTABLE
Paint Shop Pro Photo XI PL PORTABLE FULL


Corel Paint Shop Pro XI Photo to popularnny i prosty w obsłudze edytor graficzny, o możliwościach porównywalnych z Adobe Photoshop (warstwy, konwersja wsadowa, operacje na palecie kolorów). W aplikacji znajdziemy między innymi filtry do korekcji fotografii - usuwania szumów ze zdjęć (The Digital Camera Noise Removal Filter) oraz likwidowania aberracji chromatycznej (The Chromatic Aberration Removal Filter). Dodatkowo do dyspozycji użytkownika oddano również filtr Fill Flash do rozjaśniania nieoświetlonych fragmentów zdjęcia, a także opcję regulacji poziomów balansu bieli, ekspozycji oraz ostrości podczas konwertowania obrazów w formacie RAW.

Nowości w tej wersji oprogramowania:
* nowy organizer.
* nowy szybki podgląd.
* narzędzie do zmiany kolorów.
* Time Machine - stylizacja fotografi na starsze.
* efekt Depth of Field pozwala uzyskać głębię zdjęcia.
* Film and Filter Effects pozwalają na zasosowanie ponad 50 róznorodnych filtrów.
* Skin Smoothing automatycznie usuwa skazy widoczne na twarzy.
* Photo Trays - zbierz obrazki z różnych katalogów i wydrukuj, wyślij pocztą lub skopiuj.
* panel informacyjny na temat obrazków.
* rozszerzone narzędzie do kadrowania obrazków.
* One Step Photo Fix pozwala na automatyczną optymalizację i poprawę obrazka.
* poprawiono narzędzie Curves and Levels.
* inne poprawki i usprawnienia

Plik: 118 MB/rar
Wersja: Pełna
Język: PL
System: Windows 2000/XP/Vista
Producent: Corel

DOWNLOAD:
Temat: śmieszne wirusy
Większość komend w języku bath jest z DOS'a. Ale masz rację pliki wsadowe zostały dość popularne dopiero przy win 95-98.

brokk, Pewnie że się używa w starszych firmach Serwery czy komputery które pracują 27/7 są na DOS'ie. Płace się liczy na DOS'ie. Ale to tak jak mówię w firmach a w domach to jednak jest XP. Ja sam mam w domu takiego kompa z DOS'em teraz leży w piwnicy ale niedawno był nawet do sieci podłączy.


Jeśli oddasz w ręce pracowników system operacyjny, który ma już 5 lat, będą cię pytać, dlaczego nie mogą pracować na nowoczesnym oprogramowaniu, które mają w domu.
Powiedział to Steve Ballmer szef Microsoftu w czasie konferencji w Nowym Jorku oryginalnie uzasadniając konieczność zmiany XP na Vistę czy nadchodzący Windows 7Temat: Najnowsza wersja USDownloader 1.3.5.1 PL


W tej wersji programu zostały usunięte wszystkie wtyczki (12), które powodowały różnego typu problemy!

- Zaktualizowano cały program przezemnie 03.09.2008.
- Ściągasz do woli, bez zmiany IP (na niektórych serwerach) - Czyli działa przy stałym IP!

- Wersja PL! + 24 inne języki do wyboru
- Poprawiony Harmonogram programu
- Zoptymalizowano działanie całego Programu!
- Działa na Windows XP i Vista
- Waga programu to nie cale 9mb!

Dużo pluginów, do ściągania między innymi z takich serwerów jak:

- rapidshare.com
- filefactory.com
- megaupload.com
- netload.in
- uploaded.to
- depositfiles.com
- zshare.net

+ ponad 200 innych dostępnych serwerów!!

A ciekawostką jest ze można nawet pobierać filmy z youtube.com Najnowsza wersja USDownloader 1.3.5.1 PL - 03.09.08

Program automatycznie ściąga pliki z Rapidshare, Megaupload i innych serwerów.
Wystarczy wkleić link do programu i np. iść spać, a program ściągnie wszystko sam za nas!

DOWNLOAD

Kod:
http://rapidshare.com/files/129397814/USDownloader_v1.3.5.1.exe
KUNIECTemat: Mordor, Demise itp.
florek ----> wysłałem na Twoją pocztę pliczki z wpisami do rejestru, które u mnie zadziałały - spróbuj jeszcze tego - szkoda by było stracić tak ambitnego gracza -:)
Lojalnie uprzedzam - zauważyłem u siebie, że jak chciałem odwrócić zmiany wprowadzone przez wpis "Reg dla Demise" poprzez wpis do rejestru realizowany przez "Reg dla Demise_Powrót" - niektóre napisy w okienkach systemu Windows nadal pozostały w języku angielskim. Eksperymenty te mają pewnie sens jedynie w Win XP - jak wczesniej pisano -w Viście to nie działa.Temat: Windows Vista
Czy jest możliwosc zmiany jezyka z angielskiego na polski jest to orginalna vista z USA .Chodzi zeby nazwy folderów były po Polsku.Temat: Problemy komputerowe. Pytajcie i odpowiadajcie.
Proponuję wrzucać do tego wątku problemy natury techjnicznej, które macie ze swoimi komputerami.
Zaczynam:
Czy jest jakiś sposób zmiany języka interfejsu użytkownika Angielskiego na Polski w Windowsie Vista Homemiume Premium?Temat: Problemy komputerowe. Pytajcie i odpowiadajcie.

Kliknij, aby otworzyć okno Opcje regionalne i językowe.
Kliknij kartę Klawiatury i języki.
W obszarze Język wyświetlania kliknij przycisk Zainstaluj/odinstaluj
języki, a następnie postępuj zgodnie z wyświetlanymi instrukcjami. Jeśli
zostanie wyświetlony monit o hasło administratora lub potwierdzenie, wpisz
hasło lub potwierdź.
Sekcja Język wyświetlania będzie widoczna, jeśli już zainstalowano
dodatek LIP lub posiadana wersja systemu Windows obsługuje wielojęzyczny
interfejs. Dodatki MUI są dostępne tylko dla systemów Windows Vista Ultimate
i Windows Vista Enterprise.
Po zainstalowaniu obsługi języka wyświetlania trzeba ustawić komputer, aby
go używał.

Dodatek Language Interface Pack (LIP) do systemu Windows Vista. Dodatki LIP
do systemu Windows Vista zawierają przetłumaczoną wersję najczęściej
używanych obszarów interfejsu użytkownika. Dodatki LIP są dostępne
bezpłatnie do pobrania z witryny sieci Web firmy Microsoft
http://www.microsoft.com/industry/gover ... guages.....
Większość dodatków LIP może być instalowana i używana na dowolnej edycji
systemu Windows Vista. Ponieważ niecały interfejs użytkownika jest
przetłumaczony, dodatki LIP wymagają przynajmniej jednego języka
nadrzędnego. Części interfejsu użytkownika, które nie zostały przetłumaczone
na język dodatku LIP, są wyświetlane w języku nadrzędnym. Podczas pobierania
dodatku LIP podawane są jego wymagania dotyczące języka nadrzędnego. Dodatek
języka nadrzędnego musi zostać zainstalowany przed dodatkiem LIP.


może byw tak w dziale Hyde Park załozyć dział komputerowy?

Edit: poszperałm po forach i znalazłem parę sprzecznych informacj: jedna, że za zmianę języka się płaci i kupując winde placisz za jego obecna wersję językową. druga że jest gdzieś jakaś łatka językowa do pobrania za darmo. trzecia że sięda, ale chyba trzeba miec ultiamte (cytat powyżej). google Twoim przyjacielem Petteri.Temat: jakie wymagania windows 7?
Konrad Kosmowski nabazgrał:


| Wytłumacz mi tak z ciekawości, czego obecnie Ci brakuje w WindowsXP?

Może ktoś w MS to przeczyta:

- wersje językowe - po co to komu? przy instalacji systemu powinienem
 mieć możliwość wyboru jakie chcę języki i potem przy logowaniu
 możliwość wyboru takiego języka jaki chcę no i abym nie musiał się
 bawić w wybieranie softu w danej wersji tylko po prostu instalował
 raz, a soft odpali się w takiej wersji jaką wybrałem przy logowaniu,
 ja wiem, że istnieje MUI ale to powinno być rzeczą powszechną, a nie
 na zasadzie wyjątku - jak ktoś potrzebuje to dokupi


Znaczy co chcesz? By wszystkie produkty MS instalowały się od razu z 15
pakietami językowymi? Zmian w systemie to akurat nie wymaga...


- rozwiązane automagicznego backupu w locie - wskazuję co chcę bakupować
 i gdzie chcę bakupować - wszystkie zmiany w tych obiektach
 automagicznie tam lecą z zachowaniem wszystkich wersji, po
 wykorzystaniu dostępnej przestrzeni dyskowej najnowsze wersje powinny
 zastępować najstarsze, no i przydałaby się możliwość ustawienia
 jakichś wartości progowych i monitowania w momencie kiedy zostaną
 przekroczone (np. ustawiłeś dla tego obiektu wartości 5 wersji wstecz
 i składowanie przez 3 miesiące, dostępna przestrzeń dyskowa tego
 nie umożliwia, kliknij tutaj aby zmienić ustawienia lub kliknij tutaj
 aby zamówić większy dysk) :)


Brzmi jak Volume Shadow Copy - działa toto na udziałach sieciowych Windows
Server.


- system plików mógłby się nie fragmentować


Mnie się to wydaje fizycznie niemożliwe.


ew. mógłby się sam defragmentować


To już chyba taką głupotę wprowadzono w Windows Vista, że "ręczna"
defragmentacja została upośledzona na rzecz jakiej automatycznej w tle.


- sieciowe rozwiązania do prezentacji tzn. transport obrazu i dźwięku
 cobym mógł np. wybrać w laptopie, że w tym momencie życzę sobie aby
 dźwięk z niego był odtwarzany przez drugi komputer podpięty do zestawu
 hifi albo np. wybrać, że w tym momencie życzę sobie skorzystać z
 bezprzewodowego rzutnika do wyświetlania obrazu


Vista ponoć obsługuje sieciowe rzutniki.

Temat: Wieści z Microsoftu


Internet Explorer 8 beta 1 - wreszcie dostępny!

Microsoft uruchomił właśnie witrynę umożliwiającą pobranie pierwszej bety Internet Explorera 8. Przeglądarka dostępna jest w wersji dla Windows XP, Visty i Servera 2003/2008.
Przeglądarkę udostępniono w ramach Internet Explorer 8 Readiness Toolkit - pakietu, który ma umożliwiać webmasterom testowanie witryn WWW pod kątem (nie)kompatybilności z IE8.

Aplikacja dostępna jest w wersji współpracującej z Vistą, Vistą x64, Windows Serverem 2008, Windows Serverem 2008 x64, Serverem 2003 SP2 / 2003 SP2 x64 oraz XP SP2 / XP SP2 x64.

Niestety, chwilowo wygląda na to, że aplikacja jest o "jeden klik za daleko". Odsyłacze umożliwiające pobranie IE8 zamiast dawać dostęp do pliku przenosiły na nieistniejącą witrynę. W efekcie IE8 był prawie dostępny...

Teraz przeglądarka może już zostać pobrana i zainstalowana.

Nowości w przeglądarce

Wiadomo już, jakie nowinki mają się pojawić w najnowszej wersji aplikacji Microsoftu. Będą to:

- Activities - usługi pozwalające na umieszczanie bezpośrednio na stronie odsyłaczy do konkretnych operacji. Np. wpis blogowy będzie mógł zostać skopiowany do własnego dokumentu, wysłany pocztą czy przetłumaczony na zrozumiały dla internauty język - bez konieczności zapisywania dokumentu, zaznaczania jego zawartości i kopiowania do schowka itp.

- Webslices - usługa analogiczna do kanałów RSS pozwalająca na przesyłanie informacji o zmianach na stronie WWW.

- Favorites Bar - okno z zakładkami nie będzie musiało "wisieć" po lewej stronie przeglądarki. Użytkownik będzie mógł zrobić z niego pasek i umieścić go tuż pod paskiem adresu.

- Automatic Crash Recovery - funkcja odpowiedzialna za przywracanie sesji w przeglądarce, która uległa awarii. ACR potrafi również przywracać pojedyncze karty.

- Ulepszony filtr antyphishingowy oraz nowa wersja strony powitalnej.

Nie da się ukryć, że spora liczba opisanych innowacji dostępna jest już od dawna zarówno dla użytkowników Opery, jak też Mozilli Firefox...Temat: Problem ze sterownikami po zmianie systemu
Witam
W zeszłym tygodniu kupiłam notebooka HP Pavilion TX1200 (z serii TX1000) z systemem Windows Vista Home Premium w angielskiej wersji. Język nie przeszkadzał mi to bardzo, ale mimo to postanowiłam zainstalować polską Vistę Buisness. Wszystko byłoby ok, gdyby nie brak 2 sterowników:
* do skanera linii papilarnych AuthenTec
* do przycisków szybkiego uruchamiania, z boku ekranu
Znalazłam i ściągnęłam sterowniki do przycisków, działają wszystkie oprócz przycisku zmieniającego "orientację" ekranu (położenie kartki pionowe/poziome) - tx1000 ma funkcję tabletu i bardzo mi zależy na tym, żeby po złożeniu ekranu obraz obracał się, a nie trzeba było obracać całego komputera.

Sterowniki do skanera AuthenTec znalazłam 2:
pierwszy to zwykły sterownik do skanera linii papilarnych, drugi to oprogramowanie Bioscrypt firmy Verisoft.
Po zainstalowaniu obu sterowników skaner nadal nie działa (sterowniki były jaki service packi do mojego, konkretnego modelu HP), a program BioScrypt nie dość, że nie wyświetla opcji skanowania linii papilarnych (na angielskeij Viście wyświetlał, czyli w tej chwili po prostu nie widzi urządzenia), to jeszcze wyskakuje komunikat o przerwaniu pracy programu Global Virtual Card Host (cokolwiek to znaczy ).
Przy wpisywaniu hasła do systemu wyskakuje kolejny error, ledwo zdołałam się zalogować, obchodząc jakoś manager VeriSoftu.

Zainstalowanymi sterownikami były: SP35337, SP34624 i SP35640 ze strony HP.

Proszę o jakąś poradę, co mam zrobić... Najchętniej zasinstalowałabym spowrotem angielską Vistę Home Premium, ale zdążyłam już przenieść wszystkie najważniejsze pliki, których mam całkiem sporo i szczerze mówiąc nie chce mi się przenosić po raz drugi kilkudziesięciu GB plików.

Z góry dziękiTemat: następca Quake"a?

Singiel... hmmm nie warto opisywać, bo polega na dokładnie tym samym co multi, tyle że 3 innymi postaciami kieruje komp :P

No więc gra polega na przedzieraniu sie przez armię zombie różnego rodzaju do punktów kontrolnych (np schron w pierwszej mapce) po czym następuje zmiana mapki.
I na końcu chyba zostajecie uratowani (nie wiem, bo miałem tylko demo...)
Masz niewiele rodzajów broni...
Karabinek, shotgun, pistolety z nieskończona amunicją, w późniejszych etapach karabin maszynowy i "snajperka".
Do tego dochodzą koktajle mołotowa, granaty, apteczki i środki przeciwbólowe, które na jakiś czas zwiększają zdrowie.

Ogólnie gra nie jest trudna, jeśli trzymacie się razem i współpracujecie...
Jeśli ktos jednak oddali się za bardzo od reszty jest 95% pewności, że skończy martwy...
A to dlatego, że niektóre rodzaje zombie potrafią schwytać któregoś z graczy i tylko inny gracz może go wtedy uratować...

Teraz omówię troche te rodzaje zombie...
Są zwykłe zombie, które bezmyślnie Cie atakują...
nie pamiętam nazw...
Ale są jeszcze takie, które łapią Cie językiem i unieruchamiają, wtedy musi Ci pomóc inny gracz ^^
Wielkie i grube, które mogą Cie obrzygać i nic nie widzisz, a jak je rozwalisz to wybuchają (jak stoisz obok, to ten sam efekt jak obrzyganie)
Huntery, takie które skaczą na Ciebie, unieruchamiają i siekają Cię pazurami, jeśli kumpel Ci nie pomoże i go nie zepchnie, to Cię rozszarpie...
Witch... Czyli wiedźmy, które dopóki ich nie przestraszysz sa płaczącymi dziewczynkami, lecz kiedy zwrócisz ich uwagę rzucają się na Ciebie i jeśli ktos Ci nei pomoże, na czas, to rozszarpie Cię...
i Bossy... Wielkie potwory, mogące Cie zmiażdżyć, pokonać go można tylko razem, sam nic nie wskórasz...

Pozostaje dopowiedzieć, że gdy któryś z graczy umrze, to można go potem znaleźć w specjalnych pokojach ukrytych na różnych etapach gry, oraz ozywiają się, jeśli ukonczy się jakąś mapkę...

Ogólnie ta gra ma najlepszy coop jaki znam...

Wymagania sprzętowe:
Windows XP/Vista/Vista64, procesor P4 3.0 GHz, Dual Core 2.0, AMD64X2 (lub lepsze), 1 GB RAM (Windows XP) lub 2 GB (Windows Vista), karta graficzna 128 MB kompatybilna z DirectX 9 i obsługująca Pixel Shader 2.0 (ATI 9600, GeForce 6600 lub lepsze), 7,5 GB wolnego miejsa na dysku twardym, napęd DVD-ROM.

Jak masz jeszcze jakieś pytania to gadaj :P


hmm, cieakwe ciekawe nawet widziałem ją w empiku ;]Temat: następca Quake"a?
Singiel... hmmm nie warto opisywać, bo polega na dokładnie tym samym co multi, tyle że 3 innymi postaciami kieruje komp :P

No więc gra polega na przedzieraniu sie przez armię zombie różnego rodzaju do punktów kontrolnych (np schron w pierwszej mapce) po czym następuje zmiana mapki.
I na końcu chyba zostajecie uratowani (nie wiem, bo miałem tylko demo...)
Masz niewiele rodzajów broni...
Karabinek, shotgun, pistolety z nieskończona amunicją, w późniejszych etapach karabin maszynowy i "snajperka".
Do tego dochodzą koktajle mołotowa, granaty, apteczki i środki przeciwbólowe, które na jakiś czas zwiększają zdrowie.

Ogólnie gra nie jest trudna, jeśli trzymacie się razem i współpracujecie...
Jeśli ktos jednak oddali się za bardzo od reszty jest 95% pewności, że skończy martwy...
A to dlatego, że niektóre rodzaje zombie potrafią schwytać któregoś z graczy i tylko inny gracz może go wtedy uratować...

Teraz omówię troche te rodzaje zombie...
Są zwykłe zombie, które bezmyślnie Cie atakują...
nie pamiętam nazw...
Ale są jeszcze takie, które łapią Cie językiem i unieruchamiają, wtedy musi Ci pomóc inny gracz ^^
Wielkie i grube, które mogą Cie obrzygać i nic nie widzisz, a jak je rozwalisz to wybuchają (jak stoisz obok, to ten sam efekt jak obrzyganie)
Huntery, takie które skaczą na Ciebie, unieruchamiają i siekają Cię pazurami, jeśli kumpel Ci nie pomoże i go nie zepchnie, to Cię rozszarpie...
Witch... Czyli wiedźmy, które dopóki ich nie przestraszysz sa płaczącymi dziewczynkami, lecz kiedy zwrócisz ich uwagę rzucają się na Ciebie i jeśli ktos Ci nei pomoże, na czas, to rozszarpie Cię...
i Bossy... Wielkie potwory, mogące Cie zmiażdżyć, pokonać go można tylko razem, sam nic nie wskórasz...

Pozostaje dopowiedzieć, że gdy któryś z graczy umrze, to można go potem znaleźć w specjalnych pokojach ukrytych na różnych etapach gry, oraz ozywiają się, jeśli ukonczy się jakąś mapkę...

Ogólnie ta gra ma najlepszy coop jaki znam...

Wymagania sprzętowe:
Windows XP/Vista/Vista64, procesor P4 3.0 GHz, Dual Core 2.0, AMD64X2 (lub lepsze), 1 GB RAM (Windows XP) lub 2 GB (Windows Vista), karta graficzna 128 MB kompatybilna z DirectX 9 i obsługująca Pixel Shader 2.0 (ATI 9600, GeForce 6600 lub lepsze), 7,5 GB wolnego miejsa na dysku twardym, napęd DVD-ROM.

Jak masz jeszcze jakieś pytania to gadaj :PTemat: Internet Explorer 8 RC1 już dostępny
Microsoft jest bardzo blisko wydania nowej przeglądarki. Wczoraj IE8 został udostępniony w wersji RC1. Może się ona stać wersją ostateczną, jeśli nie zostaną w niej znalezione istotne błędy.

W cyklu rozwoju oprogramowania wersja RC (ang. release candidate) to dosłownie "kandydat do wydania". Wersji RC może być kilka, ale też każda z nich może zostać uznana za wersję ostateczną i stabilną.

IE8 w wersji RC1 można już pobierać ze strony www.microsoft.com/ie8. Wydanie jest dostępne w 25 wersjach językowych, także w języku polskim. Przeznaczono je dla użytkowników Windows Vista, XP oraz Server. Użytkownicy testowych wersji systemu Windows 7 będą mieli możliwość zaktualizowania przeglądarki dopiero przy kolejnej aktualizacji Windows 7.

Twórcy IE8 na blogu IEBlog podkreślili, że obecne wydanie jest naprawdę kompletne i powinno zachowywać się jak przystało na wersję RC. W porównaniu do poprzedniej wersji beta wprowadzono poprawki stabilności, wydajności i kompatybilności. Ulepszono też tryb InPrivate oraz wzmocniono ochronę przed clickjackingiem.

Według Microsoftu nowy IE8 ma być przeglądarką skoncentrowaną na potrzebach użytkownika i ułatwieniach w nawigacji. Według komentatorów spoza Microsoftu, nowy IE jest lepszy, bo korzysta z wielu pomysłów znanych z Firefoksa i Opery. Ekipa programistów tworząca IE informowała najpierw o ułatwieniach dla niepełnosprawnych, później o nowościach w wersji beta „plus”. Niektóre z wspomnianych przy tych okazjach funkcjonalności rzeczywiście wyglądały znajomo.

IE8 ma być również bardziej zgodny ze standardami. Oznacza to dużą zmianę w polityce Microsoftu, który do tej pory wolał tworzyć swoje niby-standardy niż stosować już wypracowane. Do tej pory obserwowano dostosowywanie się całego rynku do jednej firmy. Teraz sytuacja zaczyna się zmieniać, co niewątpliwie jest zasługą rosnącej popularności przeglądarek alternatywnych z Firefoksem na czele.Temat: Draco Organizer 3.07 beta 1
Po długich oczekiwaniach dostępna jest wersja 3.07 beta 1

Zmiany względem wersji 3.06:

[+] Kopia zapasowa w formacie ZIP (obsługa plików >2GB)
[+] Mechanizm automatycznej aktualizacji
[+] Rozszerzenie programu instalacyjnego o opcję aktualizacji
[+] Naprawa tożsamości: opcja 'Wskaż folder przechowywania danych'
[+] Poczta: polecenie 'Wyślij' w menu kontekstowym listy załączników
[+] Poczta: skrót F2 otwiera okno właściwości zaznaczonego folderu

[*] Instalacja nie wymaga uprawnień administratora
[*] Poprawiona autokonfiguracja kont pocztowych gazeta.pl
[*] Wyświetlanie programu skojarzonego z protokołem callto na zakładce Telefon w oknie ustawień

[-] Naprawa tożsamości: poprawiono weryfikację indeksów
[-] Poprawiono ustawianie domyślnego klienta poczty pod Windows Vista
[-] Poprawiono błąd mogący występować podczas tworzenia lub edycji spotkania/zadania
[-] Poprawiono tworzenie tożsamości na urządzeniach typu PenDrive
[-] Poprawiono wyświetlanie rozmiaru bazy danych (>2GB)
[-] Poprawiono wyszukiwanie wiadomości pocztowych
[-] Poprawiono sprawdzanie pisowni w języku polskim
[-] Rozwiązano problem z wprowadzaniem hasła do tożsamości
[-] Sekcja Kalendarz nie była odświeżana po oznaczeniu zadania jako wykonane w oknie alarmu lub w sekcji Podsumowanie
[-] Poprawiono wiele innych błędów

Pozwoliłem sobie zaznaczyć rozwiązania kilku istotnych problemów z którymi borykali się niektórzy użytkownicy programu. Na wersję 4.0 niestety trzeba będzie jeszcze poczekać parę miesięcy chociaż niektóre opcje są już prawie gotowe...

No i oczywiście podaję link do pobrania:
Draco Organizer 3.07 Beta 1

Draco Organizer Professional 3.07 beta 1 ukaże się w ciągu kilku najbliższych dni o ile nie pojawi się oficjalna wersja.Temat: reinstalacja visty w laptopie Toshiba
witam, mam problem, kilka dni temu kupilem sobie laptopa toshiba a200,
byla do niego dolaczona plytka recovery, czytalem wiele opinii o tym
systemie, ktory jest zainstalowany w laptopie (np. ze reinstalacja
wymazuje wszystkie inne partycje), a poniewaz zwykle uzywam ubuntu
postanowilem to sprawdzic na samym poczatku.

zainstalowalem ubuntu na osobnych partycjach, potem uzylem gparted zeby
podzielic na partycje rowniez windowsa (nie chce miec wszystkiego tu
gdzie system), wyrzucilem jakas ukryta partycje 1,6 giga (wczesniej
sprawdzalem w necie i byly opinie ze poniewaz mam plyte dostarczona z
laptopem, to jest to jedynie zajmowanie miejsca) na tej partycji
(czytanej przez linuksa jako winRe) byly ponoc pliki recovery.
podzielilem dysk, a poniewaz nie chcialo mi sie czekac kilka godzin do
zmian na duzym dysku to po prostu cala czesc windowsowa sformatowalem po
uperzednim podzieleniu na 2 partycje (ukryta zostala doalczona do reszty)

teraz usiluje reinstalowac viste za pomoca plytki dolaczonej do laptopa,
   wciskam f12 wybieram bootowanie z dvd i zaczyna sie kopiowanie plikow
windows, potem na ekranie powitalnym toshiby wybieram jezyk, w
zaawansowanych wybieram windowsa na osobnej partycji (jednej z dwoch
przeznaczonych przeze mnie wylacznie dla tego systemu) i pokazuje sie
ekranik z linia komend. tam najpierw formatuje sie odpowiednia partycja,
  potem wyskakuje, ze jesli mam plytke z recovery to mam wcisnac
odpowiednia opcje, wciskalem ok to caly czas chce tej plytki z danymi,
bo potrzeba mu plikow, a jak wciskam pomin to po prostu zamyka system.

czy bardzo spierniczylem i co mozna z tym zrobic, zeby jednak
zainstalowac windowsa na tej malej partycji?

Temat: Talisman Desktop 3.0.3006 PL
Talisman Desktop 3.0.3006 PL

INFO

Nazwa programu: Talisman Desktop
Wersja: 3.0.3006
Producent: Lighttek Software
Kategoria: Zmiana powłoki pulpitu / Nakładki systemowe
Język interfejsu: Polski
Obsługiwane systemy: Windows 95/98/ME/NT4/2000/XP/Vista
więcej info na Stronie oficjalnej

OPIS

Talisman Desktop to alternatywny pulpit, który można konfigurować według własnych preferencji. Program zmienia interfejs i daje dostęp do najbardziej przydatnych funkcji systemu. W odróznieniu od innych aplikacji tego typu Talisman nie zmienia skórki systemu Windows, a cały wygląd wraca do poprzedniego stanu po wyłączeniu aplikacji.

Program posiada kilkanaście budowanych skórek więc każdy użytkownik powinien znaleźć taką która będzie odpowiadała jego preferencjom. Dodatkowo istnieje mozliwość edycji skinów. Na stronie producenta dostępny jest dział Download z rozbudowaną galerią skórek do programu. Narzędzie może okazać się przydatne zarówno na komputerach domowych jak i firmowych (w przypadku gdy np. administrator chce ujednolicić interfejs systemów w biurze).
Pobierz najnowsze Themes!

INSTALACJA

1. Rozpakuj
2. Zainstaluj
3. Zarejestruj używając dołaczonego klucza
4. Zmień język na polski

POLECAM!
Temat: Systemy operacyjne

Ale maja za to "Linuksowcow". A oni czesto naklaniaja do uzywania tego systemu bardziej niz jechowi do zmiany wiary. Kiedys bylo gozej. Teraz gdy internet (na laczu ADSL) na linuksie mozna normalnie zainstalowac jest to juz system ktory mozna pokazac ludziom. I gdyby zmienila sie troche polityka i nie byloby takiej konkurencji miedzy systemami to mysle ze zyskaliby znacznie wiecej popularnosci. I w internecie wbrew pozorom nie mozna zbyt wiele znalezc na temat linuksa. Kiedy jest problem, to trzeba uciec do anglojezycznych zrodel. A ludzie bardzo mlodzi i w starsi zwykle nie znaja angielskiego. A jak juz natkna sie cudem na poradnik to pisza im zeby przekompilwoali jadro z nastepujacymi modulami, a w plika systemowych pozmieniali xxx linijki. Oczywiscie nic nie tlumacza. Zmienie i pewnie zadziala, ale nigdy nie bede wiedzial co zmienilem. W windowsie pisze jasno, a zwykle jest wszystko prowadzone w punktach (slynne "Next, next, next"). A nie wszystko mozna zmienic w linuksie poprzez graficzne konfiguratory (zwlaszcza jezeli chodzi o sterowniki).
Sądzisz zatem, że "linuksowcy" poprzez nakłanianie znajomych do przesiadki na inny OS są w stanie zdziałać więcej niż kampania reklamowa z prawdziwego zdarzenia? Sory ale takie twierdzenie jest równie prawdziwe jak to, że ziemia jest płaska. Co do bariery językowej to byłbym skłonny się zgodzić, jeśli chodzi o źródła w języku polskim to ciekawie z tym nie jest. A co do słynnego "Next, next, next" to śmiem twierdzić, że przeciętny użytkownik w tym wypadku również nie bardzo wie co zrobił.

500 mhz i 256 ram spokojnie wystarczy
Zależy w jakiej firmie.

Poza tym informatyk nie pracowalby jako wstukiwacz w baze danych z jakiegos formularza recznego wykonanego przez klienta. Pasjonat wprawdzie moglby byc, ale do shaczenia linuksa trzeba juz wielkich umiejetnosci. No i pamietajmy ze widzialbym ze program jest zainstalowany. A w windowsie jak dobrze ukryje to moze miec 10 GB pornosow a ja nigdy sie o tym nie dowiem.
Zdziwiłbyś się w jakich miejscach pracują informatycy po ukończeniu studiów. Gwoli ścisłości - ta uwaga odnosi się nie tylko do tych, którzy przez całe studia nic nie robili.

Na koniec kwestia sterowników. W chwili obecnej jest z tym lepiej niż kilka lat temu, co nie znaczy, że jest super. Dotyczy to w szczególności osób posiadających laptopy, choć, żeby oddać sprawiedliwość Linuksom problemy tego typu występują również przy przesiadkach pomiędzy poszczególnymi wersjami windy. Kolega miesiąc temu kupił lapa Siemensa z Vistą Basic na pokładzie. Chciał mieć XP i ma zgryza bo stery pod jego sieciówkę są tylko do Visty.Temat: [RS] Mojosoft Photo Frame Studio v2.0 PL
Mojosoft Photo Frame Studio v2.0 PL

INFO
Nazwa Programu: Photo Frame Studio
Producent: Mojosoft
Wersja: 2.0
Kategoria: Inne programy graficzne
Język Interfejsu: Polski
Obsługiwane systemy: Windows 2000/XP/Vista
więcej info na Stronie producenta

OPIS
Program Photo Frame Studio przeznaczony jest do edycji i ozdabiania zdjęć cyfrowych.
Dzięki programowi PHOTO FRAME STUDIO każde zdjęcie wyglądać będzie inaczej, a praca w naszym programie z pewnością sprawi wiele przyjemności.
Oferujemy ponad 200 ramek, każda z nich może zostać zmodyfikowana poprzez użycie narzędzi zawartych w naszym programie.
Interfejs programu jest bardzo przyjazny, został zaprojektowany w taki sposób, aby każdy z łatwością mógł go obsłużyć.
Swoje zdjęcie można przygotować, ozdobić za pomocą kilku poleceń, poprzez dodanie do zdjęcia ramki, maski, tła, cienia, czy tekstu. Wykorzystując te wszystkie funkcje i efekty, biorąc też pod uwagę to, iż możemy jednocześnie nałożyć na zdjęcie wszystkie te elementy, łącznie ze zmianą koloru poszczególnych warstw, nasycenia, kontrastu, niewątpliwie można stwierdzić, że każde zdjęcie będzie inne.
Można też zaprojektować własną kompozycję. Pozwalają na to narzędzia umożliwiające nam wstawianie dowolnych elementów: figur, czy klipartów i efektownych napisów.
Istnieje także możliwość kalibrowania zdjęcia, czyli docięcia go, zbliżenia obrazu wg własnego uznania, a także usuwania czerwonych oczu.
Program umożliwia bezpośrednio wydruk zdjęć na własnej drukarce, a także zapis gotowych zdjęć w wysokiej rozdzielczości w celu przesłania do fotolabów,
oraz zapis zdjęć w mniejszej rozdzielczości, tak by można zamieszczać je na stronach internetowych.

Cechy programu Photo Frame Studio :
- obsługa formatów graficznych : jpg, bmp, wmf , emf , gif , tiff , png
- wszystkie elementy można dowolnie przemieszczać , obracać
- na każdym z objektów (tekst,figura,obraz) można zastosować efekty specjalne m.in. :
-cień
-tekstury
-gradient
- w programie są zawarte gotowe predefiniowane style efektów
- podstawowe funkcje (wytnij,kopiuj,wklej,grupowanie,wyrównanie)
- rozbudowane opcje drukowania : wybór rodzaju papieru, kalibracja drukarki (korekcja marginesów ,przydatna podczas używania specjalnych ponacinanych papierów do wizytówek)
- możliwość zmiany wyglądu interfejsu

INSTALACJA
1. Rozpakuj
2. Zainstaluj
3. Zarejestruj używając dołączonego keygena

Program w jęz. Polskim
[code]

[code]Temat: Infernal [2007] [RS]
Info

Infernal to stworzona przez polskiego producenta, firmę Metropolis Software, przygodowa gra akcji, która została wydana w 2007 roku. Początkowo gra nazywała się Diabolique: Licence to Sin, lecz po zmianie wydawcy zmieniona została również nazwa.

W świecie gry znajdują się dwie firmy z zaświatów. Jedna, Abyss, należąca do piekieł i druga, EtherLight, należąca do nieba. Gracz wciela się w rolę Ryana Lennoksa, który był najlepszym agentem EtherLight. Został jednak zwolniony i pozbawiony swoich mocy ponieważ działał destrukcyjnie, co nie było zgodne z założeniami firmy. Po zwolnieniu Lennox zostanie bezsilny i bezbronny. Dodatkowo pojawia się występująca raz na tysiąc lat dziura pomiędzy światami, która uniemożliwia Bogu zobaczenie, co się dzieje na Ziemi. Tym samym Bóg nie może wyciągnąć konsekwencji wobec tych, którzy popełnili w tym czasie grzechy. EtherLight planuje więc, że dzięki temu zniszczy Abyss raz na zawsze. Szef Abyss wzywa Lennoksa do siebie i obiecuje mu, że jeśli ten mu pomoże, zwrócone mu zostaną jego moce, lecz w silniejszej i "ciemnej" postaci.

W grze dostępnych jest 6 różnych epizodów.

Produkcja

Producent Metropolis Software
Wydawca Eidos Interactive
Dystrybutor Cenega
Aktualna wersja 1.0
Data wydania 20 kwietnia 2007
Gatunek przygodowa gra akcji
Kategorie wiekowe ESRB: Mature (17+)
PEGI: 16+
Platforma PC (Windows)
Nośniki DVD
Język Angielski
Wymagania Procesor 2GHz, 512MBRAM, Grafika 128MB VRAM, Windows XP/ViSTA

ScreensJest to obraz iso, spakowany i podzielony. W obrazie jest crack.

LinksPass


Temat: Nasz kuferek z programami
ESET SysInspector

Pełną wersję bezpłatnego narzędzia diagnostycznego ESET SysInspector udostępniła firma ESET. Pozwala ono użytkownikowi na określenie przyczyn błędnej pracy systemu, również tych powiązanych z działaniem złośliwych programów.

To bezpłatne narzędzie diagnostyczne, które generuje dla użytkownika szczegółowe informacje na temat wszystkich uruchomionych na danym komputerze procesów, wpisów w rejestrze, aktywnych połączeń sieciowych oraz składników systemu.

Pełna wersja ESET SysInspector została wzbogacona nowymi funkcjonalnościami, które pozwalają na porównanie dwóch istniejących logów oraz wykrywanie złośliwych rootkitów. Program działa na podobnej zasadzie co znany użytkownikom Trend Micro HijackThis.Aplikacja samodzielnie grupuje wszystkie procesy dzieląc je według prawdopodobieństwa zagrożenia jakie mogą powodować. W selekcji danych pomaga suwak, dzięki któremu użytkownik szybko określa jakie dane mają zostać wyświetlone – te z niskim czy też z wysokim prawdopodobieństwem zagrożenia. Tym samym użytkownik ESET SysInspector, w celu analizy otrzymanych informacji, nie musi korzystać z żadnych zewnętrznych stron internetowych.

Po uruchomieniu ESET SysInspector rozpoczyna proces gromadzenia wszystkich ważnych informacji o danym komputerze. Cała analiza trwa maksymalnie kilka minut – w zależności od możliwości komputera i kończy się otwarciem okna programu, w którym wyświetlane są wszystkie zebrane informacje.

ESET SysInspector pozwala na diagnostykę systemów Windows 2000, XP, Server 2003 oraz Vista, bez możliwości dokonywania jakichkolwiek zmian ustawień testowanego komputera. Pełna wersja ESET SysInspector dostępna wyłącznie w języku angielskim.

Strona domowa
PobierzTemat: 4 kwietnia 2008 - Photoshop Express Beta
Webowa wersja Adobe Photoshop jest już dostępna. W obecnym stadium jest tylko po angielsku, jednak niebawem zostanie udostępniona w innych językach. Adobe zastrzega, że przygotowana obecnie wersja Beta wykorzystywana poza USA może zaowocować słabą jakością.

Korzystanie z Photoshop Express jest darmowe; należy tylko utworzyć profil użytkownika podając podczas rejestracji imię, nazwisko, miejsce urodzenia oraz adres poczty elektronicznej. Photoshop Express umożliwia przechowywanie do 2 GB plików graficznych, edytowanie ich oraz wymianę w Internecie. Narzędzie umożliwić ma także komunikację z serwisami społecznościowymi, np. Facebook.

Po dokonaniu rejestracji i zalogowaniu uzyskamy dostęp do ekranu startowego - z jego poziomu można przesłać zdjęcia z komputera lokalnego do webowego repozytorium, przejść do ekranu edycji obrazów lub obejrzeć galerie innych użytkowników.

Zdjęcia można dodać do biblioteki lub do nowej bądź istniejącej galerii. Obrazy w bibliotece MyPhotos można organizować wg daty utworzenia lub oceny (rating), dostępna jest także możliwość zmiany podglądu zdjęć - widok miniatur, listy szczegółowej oraz "przezrocza" (w tym pierwszym trybie rozmiar miniatur można skalować, co nasuwa skojarzenia z funkcjonalnością eksploratora Windows w systemie Vista). Jedno kliknięcie wyświetla również panel boczny dostarczający informacji o właściwościach zaznaczonego aktualnie zdjęcia, w tym tak szczegółowe dane jak ustawienia aparatu w chwili wykonania fotografii (prędkość migawki, ekspozycja, ogniskowa, itp.).

Adobe zapewnia, że dołożono wiele starań celem stworzenia łatwego i przyjaznego interfejsu użytkownika, ponieważ Photoshop Exspress jest przeznaczony głównie dla amatorskich zastosowań.

Funkcje edytorskie uporządkowane są po jego lewej stronie i pogrupowane w trzy kategorie:

Podstawowe - kadrowanie, usuwanie "czerwonych oczu", nasycenie,
Tuning - balans bieli i nasycenie,
Efekty - zniekształcenia, szkic, obraz czarno-biały.

Wszystkie edycje plików odbywają się w czasie rzeczywistym, a po wybraniu dowolnej opcji nad obrazem pojawiają się miniaturki przedstawiające różne "stadia" zastosowania danego efektu. Po zakończeniu edycji wystarczy użyć opcji Save (Zapisz).

Photoshop Express działa pod wszystkimi popularnymi przeglądarkami internetowymi - Internet Explorerem, Firefoksem, Safari, itp. Wymagane jest posiadanie zainstalowanej w systemie wtyczki Flash Player 9. Zbudowano je w oparciu o technologię Flex.
Temat: Empire Total War Special Forces Edition-Razor1911
Empire Total War Special Forces Edition-Razor1911Dane Katalogowe
Creative Assembly ( producent )
SEGA ( wydawca )
CD Projekt ( dystrybutor PL )
strategiczne ( RTS / turowa )
03 marca 2009 ( światowa data premiery )
04 marca 2009 ( data wydania w Polsce )
tryb gry: single / multiplayer nośnik: 1 DVD
tryb multiplayer: LAN / Internet

wymagania sprzętowe:
Core 2 Duo 2.4 GHz, 2 GB RAM, karta grafiki 512 MB (GeForce 8800 lub lepsza), 15 GB HDD, Windows XP SP2/Vista

Opis
Empire: Total War jest piątą już częścią tytułowego cyklu, zapoczątkowanego w 2000 roku i reprezentowanego przez takie gry jak Shogun: Total War, Medieval: Total War oraz Rome: Total War. Najnowsza odsłona serii wprowadza do rozgrywki pewne rewolucyjne zmiany, oferując kilka zupełnie nowych opcji. Podstawowe założenia rozgrywki pozostały jednak bardzo zbliżone. W dalszym ciągu operujemy więc na dwóch ekranach. Warstwa taktyczna służy do zarządzania dowodzonym przez siebie imperium. Ruchy wykonuje się tu w systemie turowym. Walki są już natomiast rozgrywane na warstwie bitewnej. W tym przypadku zastosowano naturalnie czas rzeczywisty, upodabniając grę do innych RTS-ów. Za przygotowanie Empire: Total War odpowiedzialne jest oczywiście studio developerskie Creative Assembly. Sama gra powstała natomiast wyłącznie z myślą o posiadaczach komputerów osobistych.

Install notes

1. Extract RARs
2. Mount or Burn images
3. Install using setup.exe on DVD1 or run autorun
4. Copy over cracked files from the Razor1911 dir on DVD1 to your install
folder
5. Have Fun!

Więcej w .nfo
Gra podobno jest w 5 czy 6 językach a w tym Polski.


Temat: [RS] Mojosoft BusinessCards MX v3.9.6 PL
Mojosoft BusinessCards MX v3.9.6 PL

INFO

Nazwa programu: BusinessCards MX
Producent: Mojosoft
Wersja: 3.9.6
Kategoria: Tworzenie wizytówek i etykiet
Język interfejsu: Polski
Obsługiwane systemy: Windows 2000/XP/Vista
Więcej info oraz screeny na stronie producenta

OPIS

Program BusinessCards MX do tworzenia i projektowania wizytówek . Za pomocą programu BusinessCards MX łatwo i szybko zaprojektujesz i wydrukujesz profesjonalne wizytówki. Interfejs programu został tak zaprojektowany by nawet początkujący użytkownik nie miał problemu z obsługą programu. Proces projektowania polega na wstawianiu gotowych elementów dostępnych w programie takich jak tekst , figury , obrazy i tła i dowolnym ich przemieszczaniu na przygotowywanym projekcie . Dodatkową zaletą tego programu jest również możliwość zapisania danych o firmie i osobach w celu ich późniejszego wykorzystania podczas projektowania wizytówki. Program wykorzystuje szablony, które można przygotować samemu lub wykorzystać gotowe wzory wizytówek dostępne w programie.

W programie dostępnych jest 400 przykładowych szablonów wizytówek.

Cechy programu do robienia wizytówek BusinessCards MX :

- obsługa formatów graficznych : jpg, bmp, wmf , emf , gif , tiff , png
- wszystkie elementy można dowolnie przemieszczać , obracać
- na każdym z objektów (tekst,figura,obraz) można zastosować efekty specjalne m.in. :
-cień
-tekstury
-gradient
- w programie są zawarte gotowe predefiniowane style efektów
- projekt można wyeksportować do formatów graficznych jako pojedyńczą wizytówkę lub cały arkusz wizytówek
- formaty w jakich można zrobić wizytówki od 70x40 do 105x65
- druk wizytówek : obsługiwane arkusze A4 , Letter , A3
- dodane zostały podstawowe funkcje (wytnij,kopiuj,wklej,grupowanie,wyrównanie)
- rozbudowane opcje drukowania : wybór rodzaju papieru, kalibracja drukarki (korekcja marginesów ,przydatna podczas używania specjalnych ponacinanych papierów do wizytówek)
- możliwość zmiany wyglądu interfejsu

INSTALACJA

1. Rozpakuj
2. Zainstaluj
3. Zarejestruj używając dołączonego keygena

Program w jęz. Polskim
Temat: Apropos zlotu....


1.1 było niestabilne ale 2.0 jest już w porządku. Sciągnij sobie
ExpressEdition np C#
i zobacz jak wygląda - porównaj z 2006 i powiedz dlaczego 2006 stara się
wyglądać jak VisualStudio?


Nie porównuj VSEE do BDS4. IMHO BDS wypada duzo lepiej (zakladajac ze
mowimy o wersji 32bit native, bo w takiej pracuje). VS szczegolnie w
wersji EE jest okaleczone o kilka bardzo przydatnych drobiazgow. Pozatym
w BDSie pracuje sie naprawde przyjemnie, a napewno szybciej niz w VS.


Od wersji VS2003 środowisko jest trochę jęsli nie dużo więcej niż trochę
lepsze niż BSD2005.


Nie zartuj, VS2003 bylo tragiczne, tak naprawde dopiero VS2005 da sie
normalnie uzywac (pomijam, ze patrze z punktu widzenia C#, a w wersji
2003 byl on okropny i zmiany ktore nastapily dopiero w wersji 2005
uczynily z tego jezyka cos normalnego.)


Debuger w BSD2005 jest... no jest żałosny. Już wchodzi .NET 3.5 w VS2008 a
kiedy pojawi się w jakimś BSD?


No coz, w tym przypadku sie zgodze. BDS zawsze byl krok do dwoch do tylu
i to jest jego najwieksza wada, bo imho nigdy nie bedzie tak, zeby BDS
obslugiwal te sama wersje co najnowsze VS.


Ale jest to zupełnie co innego niż samo Delphi. I pytanie co jeśli w końcu
uda się wypuścić jakieś Windows w pełni zarządzalnym kodem? Delphi zostanie
w tyle i raczej tam pozostanie.


Tutaj to zagadka, na chwile obecna Delphi wygrywa, bo jest jedynym
srodowiskiem dajacym natywny kod pod win32. .NETowa miala juz byc Vista.
  Miala byc... ale nie jest. Co gorsze, jest ewidentnie wolniejsza,
zasobozerniejsza od XP, wiec nie ma szans na szybkie wyeliminowanie XP z
gry. Tak wiec mamy jeszcze kilka lat spokoju.

pozdrawiam,
Przemek O.

Temat: Opensolaris - dedykowane narzekającym an linuksa


| Natomiast KDE wygodą użytkowania bije i Windowsa i MacOSa na głowę.
| Gdybyś to powiedział o GNOME, to bym może i nie protestował, ale KDE jest
| przeładowane tyloma pipsztyczkami, że trudno znaleźć cokolwiek w tym gąszczu
| :
| Poza tym nie bardzo wiem o co Ci chodzi z tą wygodą użytkowania?
| Ja tam nie napotykam jakichś upierdliwości w Viście :)
Po prostu KDE uzywa sie duzo wygodniej niz Windows - z rzeczy, ktore ja
uzywam, i ktore sie przekladaja na wygode uzytkowania:
- wirtualne pulpity


I tu jest ciekawa rzecz, pod GNOME _muszę_ korzystać z 2-3 pulpitów aby mi
się wygodnie pracowało, a pod Windows równie wygodnie (jak nie wygodniej)
pracuje mi się na jednym. Ale nie powiem, drugi pulpit przydałby się nieraz
- z tym, że rzadko - być może dlatego, że pod Windows nie używam np. GIMPA.


- mozliwosc ustawienia okna zawsze na wierzchu / zawsze pod spodem


O, a czy to nie jest właśnie konsekwencja używania wielu pulpitów?


- mozesz zminimalizowac/przesunac okno "zablokowane" przez program (np.
jak jedno okno programu wyswietli inne okno - wtedy w Windows b. czesto
nie da sie nic zrobic z glownym oknem, zaslania caly ekran, nie da sie
przesunac, pomniejszyc itd. Z braku wirtualnych pulpitow, jest to tym
bardziej dolegliwe)


W takim przypadku przydałby się drugi pulpit, to fakt :)


- fajne dodatki w KDE - np. Klipper (taki podreczny schowek na wieeele
danych - to, co skopiujemy ctrl+c lub srodkowym przyciskiem myszki; dane
zostaja po restarcie), czy Knotes ("zolte karteczki")


Mnie, co prawda, wieloschowek i żólte karteczki nie są potrzebne, ale o ile
mi wiadomo jest trochę tego typu softu pod Windows.


- sensowny zegarek w KDE - klikasz, masz kalendarz, mozesz sie
cofnac/isc do przodu, i poszukac, czy za miesiac czy dwa danego dnia
bedzie sroda czy czwartek; w XP jak sie bylo zwyklym userem, to sie
mialo jedynie okienko "dostep zabroniony". Lepiej jest w Viscie?


W Viście jest taki właśnie kalendarz jak mówisz.


- srodkowy guzik myszki, ktorym wystarczy zaznaczyc tekst, i potem
wkleic go w inne miejsce znowu tym samym guzikiem - nie trzeba siegac do
klawiatury


No ale to zastępuje tylko Ctrl+C i Ctrl+V, ale nie Ctrl+X - a lewą dłoń i
tak mam na klawiaturze :)


- czy Windows dorobil sie w koncu jakiegos *uzywalnego* edytora tekstu?
Bo notepad to porazka :) W KDE jest np. Kate - b. fajnie sie tego uzywa
(nie, nie mowie o programie typu Word, tylko o edytorze tekstu)zupełności mi wystarcza WordPad.


- latwa zmiana jezyka uzytkownika (np. polski, niemiecki czy angielski)
- w Widnows jest jeden jezyk na sztywno


Ja tam nie wiem, pod Windows system i część aplikacji mam po angielsku,
część aplikacji po polsku - i jakoś nie mam z tym kłopotu.


- mozliwosc zmiany orientacji kazdego monitora osobno (np. mamy
podlaczone dwa monitory, i jeden ma byc orientacji poziomej
("normalnie"), a drugi pionowej (obraz przekrecony o 90 stopni) - choc
to zalezy tez od karty graficznej


Bardzo przydatne, zwłaszcza jak masz tylko jeden monitor ;-/


- mozliwosc odpalenia dwoch lub wiecej sesji uzytkownikow, i latwe
przelaczanie miedzy nimi (np. ctrl+alt+F8 <-ctrl+alt+F7; w Windows
trzeba sie naklikac, aby przejsc z jednego uzytkownika do drugiego; nie
mozna czegos blyskawicznie porownac przelaczajac sie z jednego
uzytkownika na drugiego)


To tak jak z telewizorami? Zamiast jeden telewizor/komputer dla każdego
użytkownika, to "można" (czy raczej *trzeba* się przełączać).


- mozliwosc zdalnego/graficznego uzywania komputera przez wiele osob -
czyli w Windows, jak ktos pracuje na komputerze, a my chcemy sie
zalogowac na wlasne konto zdalnie, potrzebna bylaby licencja na serwer
terminali :)


A praktycznie wygląda to tak, że potrzebny jest komputer z którego będziesz
się logował ;-


- mozliwosc zrobienia wiecej niz jednego stanowiska z jednego komputera
(multiseat) - dwie lub wiecej myszki, klawiatury, monitory, podlaczone
do jednego komputera


Owszem, bardzo praktyczna rzecz, tylko nie widziałem, w takim np. Ubuntu,
prostego konfiguratora do tego :(


Czesc rzeczy da sie pewnie tez osiagnac w Windows, czesc rzeczy da sie
osiagnac, majac mase pieniedzy (kupno serwera terminali do domu?),
czesci nie da sie zrobic w ogole, ale przyznam, ze w wiekszosci
przypadkow nawet nie wiem, czego bym mial szukac w google.


I po co...

Temat: Opensolaris - dedykowane narzekającym an linuksa
Romuald Szcześniak schrieb:


| Natomiast KDE wygodą użytkowania bije i Windowsa i MacOSa na głowę.

Gdybyś to powiedział o GNOME, to bym może i nie protestował, ale KDE jest
przeładowane tyloma pipsztyczkami, że trudno znaleźć cokolwiek w tym gąszczu
:
Poza tym nie bardzo wiem o co Ci chodzi z tą wygodą użytkowania?
Ja tam nie napotykam jakichś upierdliwości w Viście :)


Po prostu KDE uzywa sie duzo wygodniej niz Windows - z rzeczy, ktore ja
uzywam, i ktore sie przekladaja na wygode uzytkowania:

- wirtualne pulpity

- mozliwosc ustawienia okna zawsze na wierzchu / zawsze pod spodem

- mozesz zminimalizowac/przesunac okno "zablokowane" przez program (np.
jak jedno okno programu wyswietli inne okno - wtedy w Windows b. czesto
nie da sie nic zrobic z glownym oknem, zaslania caly ekran, nie da sie
przesunac, pomniejszyc itd. Z braku wirtualnych pulpitow, jest to tym
bardziej dolegliwe)

- fajne dodatki w KDE - np. Klipper (taki podreczny schowek na wieeele
danych - to, co skopiujemy ctrl+c lub srodkowym przyciskiem myszki; dane
zostaja po restarcie), czy Knotes ("zolte karteczki")

- sensowny zegarek w KDE - klikasz, masz kalendarz, mozesz sie
cofnac/isc do przodu, i poszukac, czy za miesiac czy dwa danego dnia
bedzie sroda czy czwartek; w XP jak sie bylo zwyklym userem, to sie
mialo jedynie okienko "dostep zabroniony". Lepiej jest w Viscie?

- srodkowy guzik myszki, ktorym wystarczy zaznaczyc tekst, i potem
wkleic go w inne miejsce znowu tym samym guzikiem - nie trzeba siegac do
klawiatury

- czy Windows dorobil sie w koncu jakiegos *uzywalnego* edytora tekstu?
Bo notepad to porazka :) W KDE jest np. Kate - b. fajnie sie tego uzywa
(nie, nie mowie o programie typu Word, tylko o edytorze tekstu)

- latwa zmiana jezyka uzytkownika (np. polski, niemiecki czy angielski)
- w Widnows jest jeden jezyk na sztywno

- mozliwosc zmiany orientacji kazdego monitora osobno (np. mamy
podlaczone dwa monitory, i jeden ma byc orientacji poziomej
("normalnie"), a drugi pionowej (obraz przekrecony o 90 stopni) - choc
to zalezy tez od karty graficznej

- mozliwosc odpalenia dwoch lub wiecej sesji uzytkownikow, i latwe
przelaczanie miedzy nimi (np. ctrl+alt+F8 <-ctrl+alt+F7; w Windows
trzeba sie naklikac, aby przejsc z jednego uzytkownika do drugiego; nie
mozna czegos blyskawicznie porownac przelaczajac sie z jednego
uzytkownika na drugiego)

- mozliwosc zdalnego/graficznego uzywania komputera przez wiele osob -
czyli w Windows, jak ktos pracuje na komputerze, a my chcemy sie
zalogowac na wlasne konto zdalnie, potrzebna bylaby licencja na serwer
terminali :)

- mozliwosc zrobienia wiecej niz jednego stanowiska z jednego komputera
(multiseat) - dwie lub wiecej myszki, klawiatury, monitory, podlaczone
do jednego komputera

Czesc rzeczy da sie pewnie tez osiagnac w Windows, czesc rzeczy da sie
osiagnac, majac mase pieniedzy (kupno serwera terminali do domu?),
czesci nie da sie zrobic w ogole, ale przyznam, ze w wiekszosci
przypadkow nawet nie wiem, czego bym mial szukac w google.