11 Listopada Scenariusz

Czytasz wiadomości znalezione dla słów: 11 Listopada Scenariusz

Temat: Michal Ksiaze wiedzial?


MK mowil przed tym jak fakty zaistnialy:

1. ze wybory beda na jesieni
2. ze wygra PiS
3. ze wygra Kaczynski

Zatem czekamy na Leppera, plage piwa, krwi, 6 grzybow USA, itd?"...................................<O<O..Cimoszewicz
też się wycofał tak
jak zapowiedziałem, a nawet wcześniej niż
zapowiedziałem. Skąd wiem niektóre
sprawy? Myślę że to Duch Boży mi podpowiada ale
od 1 Listopada sam będę
ustalał wydarzenia dlatego mój scenariusz po 1
Listopada wam przedstawiam. A
6 Listopada dla wszystkich piwo w kranach przez
7 dni a 11 święto, piwo
będzie extra mocne."Temat: DZIEŃ NIEPODLEGŁOŚCI
Panie i Panowie. Pisząc w innym wątku naszła mnie myśl zrobienia ogólnopoznańskiego zakończenia sezonu. Zbliża się pewna znacząca dla Polski data, więc imprezę tę proponowałbym nazwać DZIEŃ NIEPODLEGŁOŚCI.
Oczywiście do daty 11 listopada się nie upieram, bo można by to zrobić w trakcie weekendu 8-9.11. jadnak można by wymyśleć jakieś scenariusze odpowiadające wydarzeniom historycznym... A jak nie, to przecież scenariuszy znamy sporo, więc coś ciekawego na pewno się wymyśli...
Ale do rzeczy, mówię OGÓLNOPOZNAŃSKIEGO, więc chodziło by o rozegranie większej potyczki, na której pojawić by się mogli wszyscy poznaniacy, wielkopolanie oraz goście, chłopaki z BOZO, KOJOTY, UZI, MISIACZKI oraz wsyscy wolni strzelcy i gracze komercyjni, a skromnie licząc powinno by się zebrać 40-50 osób... Na ten jeden dzień można by zapomnieć o wszystkich animozjach i żalach jakie coniektórzy mają do coniektórych! Teren proponowałbym więc duży, Chemiczna lub Fort 1A, a samą zabawę zrobić nawet z grillem czy ogniskiem. A po skończeniu potyczek, ogrzaniu się w domu, ci którzy jeszcze mieli by siły, mogliby spotkać się w jakiejśc kanjpce i przy piwie obgadać plany na przyszły sezon i powspominać najciekawsze akcje sezonu 2003.

I jak Wam się podoba taki pomysł? Proszę o Wasze głosy "za" i "przeciw" i opinie... I bardzo liczę na to, że takie spotkanie ma szanse dojść do skutku...

Temat: W11 - Wydział Śledczy
"Detektywi" to serial z gatunku docu-crime, który pojawi siĂż na antenie TVN 11 listopada. TytuÂłowi detektywi to prawdziwi policjanci, z wieloletnim doÂświadczeniem - Maciej Friedek, znany z serialu W-11 oraz Marzena Fliegel, jego koleÂżanka po fachu. Wspólnie prowadzÂą biuro detektywistyczne.

Scenariusz kaÂżdego odcinka pisany jest na podstawie autentycznych wydarzeĂą. Do biura wpÂływajÂą sprawy bardzo powaÂżne i skomplikowane, czasem wrĂżcz groteskowe. W ich rozwiÂązywaniu pomagajÂą prawdziwi lekarze kryminalni, laboranci, prawnicy, biolodzy, grafolodzy oraz psychologowie, a nawet jasnowidze. Detektywi prowadzÂą wielogodzinne obserwacje, czĂżsto dla zdobycia informacji wcielajÂą siĂż w fikcyjne postaci. Autentyczne wnĂżtrza, dokumentalne Âśrodki wyrazu zastosowane w serialu potĂżgujÂą poczucie prawdziwoÂści pokazywanych zdarzeĂą.

Âżr. medialink.plTemat: Serial w11
Scenariusze są oparte na prawdziwych wydarzeniach, ale zapewnienie nie są identyczne. Policjanci grający w serialu są prawdziwymi policjantami. Maciej Friedek nie został postrzelony, tak musiała potoczyć się akcja ponieważ on 11 listopada na antenie TVN pojawi się nowy serial pt "Detektywi" w którym jedną z głównych ról będzie grał właśnie Maciej Friedek. Scenariusze nowego serialu również zostaną oparte na autentycznych wydarzeniach.Temat: Hutnik Kraków
Przyszlosc Hutnika
Po rozegraniu pozostałych siedmiu spotkań rundy jesiennej obecnego sezonu działacze wraz z piłkarzami mają zasiąść do burzliwych rozmów, których skutkiem będzie prawdopodobnie rozwiązanie klubu. Ostatni mecz "Reprezentacja Nowej Huty" rozegra w ramach 17. kolejki 11 listopada. Ta data może być dla nas wyjątkowo smutna, gdyż z dnia na dzień może okazać się, że Hutnik był, a już go nie ma. Przyznam szczerze, że tego scenariusza nie mogę sobie wyobrazić i miejmy nadzieję, że nigdy nie ujrzy światła dziennego.

Jest jeszcze inna możliwość: Hutnik Kraków, jako sportowa spółka akcyjna zostanie rozwiązany, a w jego miejsce utworzona zostanie nowa drużyna o nieznacznie zmienionej nazwie np. Hutnik Nowa Huta, MKS Hutnik Kraków lub Hutnik Kraków Nowy. Taką możliwość kilka lat temu zauważyli działacze szczecińskiej Pogonii, którzy stworzyli nową IV-ligową drużynę Pogoń Szczecin Nowa. Klub, co rok zaliczał awans o klasę wyżej i gdzie te teraz jest Pogoń. Szczecinianie grają na zableczu I ligi, a Hutnik wciąż rozgrywa spotkania z MKS Alwernia czy Lubrzanką Kajetanów. Plusem w/w sceniariusza jest to, że jeśli Hutnik zostałby założony jako odrębną spółka nie miałby na swoim koncie żadnych długów, startowałby od 0, tak więc cztery, czy nawet pięć milionów obecnego klubowego zadłużenia poszłoby w niepamięć. Jedynym minus to oczywiście przymus rozpoczęcia działalność od A-klasy.

Scenariusz na wiosne zapowiada sie ciekawie. Hutnika nie ma a Cracovia i Wisla rozgrywaja mecze na Suchych Stawach.Temat: Znak Słuzby Pamięci
Mam już pewne konkerty co do mojego zadania (numerek 1):
Chciałabym je zrealizować w listopadzie, ponieważ wtedy w namiestnictwie przenosimy się bardziej historyczno-patriotyczną czasoprzestrzeń i skomponuje się to dobrze tematycznie.
Chciałabym, żeby wędrownicy wystawili przedstawienie razem z zuchami (duzi i mali aktorzy :)). Myślę tu o najmłodszych - przedszkolakach (mam jedną gromadę na oku i zamierzam jej to zaproponować).
Przedstawienie upamiętniające wydarzenie historyczne z powodzeniem może to wtedy być 11 listopada moglibyśmy wystawić w przedszkolu (czyli sztuka merytorycznie dostosowana do wieku i możliwości interpretacyjnych odbiorców).
Mam jedno przychylnie nastawione do takich inicjatyw przedszkole. Można by zaprosić jeszcze gości, prasę i takie tam...
Scenariusz i forma będą wyzwaniem - ale może to być inspirujące. Jestem bardzo ciekawa współpracy wędrowników i zuchów (a widzę tu korzyści ze współpracy zdecydowanie obustronne).
Co wy na to?
//Jakby co będę się zabierała za porozumienie z gromadą, dyrekcja i kadrą przedszkola, terminem, scenariuszem i jakimś odpowiednio wczesniejszym rozplanowaniem prób (minimalizując ich czasochłonność). Wszelkie pomysły na samo przedstawienie niezmiernie mile widziane.Temat: Mamy - pogaduchy i porady nr. 13
Dobra, napiszę o co chodzi, może mi ulży?

Oto litania z ostatniego tygodnia:
- umarło dziecko z mojej klasy
- dyrekcja nie zezwoliła na wyjście klasy na pogrzeb
- Filip miał najgorszy dzień w swoim życiu, chyba z 10 zebów naraz
- musiałam napisać powalony scenariusz na imprezę z okazji 11 listopada, a dyrekcja 3 razy go odrzuciła i nie chciała zrozumieć, że nie mam do tego głowy
- Filipa wysypało po 3 miesiącac czystej skóry i to tak, że jest jednym wielkim rozognionym liszajem
- nie rozmawiam z moim mężem i chyba jeszcze długo gadać nie będziemy

Nie wiem, czy to już wszystko. Ale jak na jeden tydzień wystarczy.

Uffffff, miało być lżej, a wcale nie jest...Temat: Orange Ekstraklasa 2007-2008
Wisła Kraków - GKS Bełchatów
Typ:1
Kurs:1.40 (expekt)

Zarówno fani Wisły jak i GKSu bardzo dobrze pamiętają ostatni mecz tych drużyn na stadionie przy Reymonta. Dokładnie 11 listopada 2006 roku GKS rozbił Wisłę 4:2 i tym samym przerwał serię kilkudziesięciu meczy bez porażki Wisły. W tamtym spotkaniu dwie bramki strzelił Radosław Matusiak który teraz reprezentuje barwy Białej Gwiazdy. W niedzielne popołudnie taki scenariusz jest mało prawdopodobny. Wszystko za sprawą słabej formy drużyny prowadzonej przez Oresta Lenczyka. Dlatego uwazam ze wisla powinna wygrac to spotkanie.Temat: Al. Jana Pawła II 5 - przyszli mieszkańcy - poznajmy się !!

Najpiękniejszy scenariusz to po prosty zrobienie "garbów" na PUŁAWSKIEGO bo znak z ograniczeniem prędkości nic nie daje.


Chyba niezdajesz sobie sprawy ze ulica Pułaskiego nie jest drogą osiedlową lecz ulicą o znaczeniu wiekszym niz lokalne - moze nie jest takim tranzytem jak Kosciuszki, Zabikowska , Sobieskeigo ale jest doskonała trasą do przebicia sie z Zabikowa do dworca w Luboniu czy tez Armii Poznań.
Garby ab tej ulicy to byłaby katastrofa dla układu komunikacyjnego Lubonia - zresztą przy takim myslemiu Zabikowska, Kosciuszki, Sobieskeigo, 11 listopada itp itd tez powinny byc pokryte garbami a wtedy mielibysmy calkowicie niedrozna miasto.
A co do szybkosci na dziurach od Zabikwoskiej do "zjazdu do osiedla" trudno szalec a zniszczenia tego odcinka to takze skutek budów i samochodów developerskich.
Nadal jestem ciekawy czy planowana ulica Jana Pawła II to bedzie jakas szeroka arteria na kierunku Pn-Pd czy tez "wąsla osiedlówka"?
PawlokTemat: Kalendarz
Przed nami dwa kolejne przedsięwzięcia, które sobie zaplanowaliśmy do realizacji:
1. Akcja "cmentarz";
2. 11 listopada.
Potrzebny jest szereg spotkań, aby ustalić szczegóły i wypracować scenariusze. Dlatego też:
- proszę pilnie, abyście podawali swoją dyspozycyjność, w dniach 12-15.10.2009 r. abyśmy mogli się spotkać.
Temat: kiedy odbiory w 11?
Byłem w sobotę na budowie i ... pocałowałem klamkę (dosłownie) w swoim mieszkaniu. Drzwi były już zamknięte i na moje nieszczęście nie było żadnego kierownika budowy, który byłby w stanie wydać mi klucze. Chcielibyśmy z żoną posprawdzać sobie wszystko przed odbiorami tzn. czy ściany, sufity są równe, czy są wszystkie gniazdka itd. Później przy odbiorze zaszczędzimy dużo czasu. W najbliższy weekend podobno ma być kierownik budowy budynku 11 między 7.00 a 14.30 i ma Nam dać klucze do mieszkania.
Co do odbiorów to cienko to widzimy. Myśleliśmy, że w 11 zaczną się odbiory 3 miesiące później niż w 10 (tak na głupi chłopski rozum). Skoro w 10 pierwsze mieszkana sąsiedzi odbierali ok. 15 sierpnia, My liczymy, że zaczniemy odbierać ok 15 listopada. Szczerze mówiąc, kiepsko to widzę. Najgorsze jest to, że tak się bujają z tym ociepleniem i malowaniem. Przeciez został juz im nieduży kawałek od zewnątrz (od wewnątrz juz wszystko ocieplone i pomalowane) i powninni zrobić to w miarę szybko póki aura jest sprzyjająca. Niedługo zaczną sie deszcze, zrobi sie zimno i będzie to jeszcze wolniej szło. Im później odbierzemy mieszkania tym mniej będziemy mieli czasu na zakupy, które będziemy mogli odliczyć od podatku. Wyobrażacie sobie czarny scenariusz np. odbieramy mieszkania (protokół zdawczo-odbiorczy jest dokumentem uprawniającym do dokonywania zakupów) 20 grudnia, i co? pozostaje 10 dni, które zamiast spędzać z rodziną (Święta), spędzamy w sklepach
Miejmy nadzieję, że czarny scenariusz jednak się nie sprawdzi. Przypomnijmy sobie dyskusję Naszych sąsiadów z budynku nr 10, oni też narzekali, biadolili a jednak udało sie im odebrać mieszkanka dużo wcześniej...
PozdrawiamTemat: 10 na 11 Przeniesiony na 15 16
CMB 15 16 listopada

Lista osób chętnych !

Panowie Co do CMB zbiórka Fakro godzina 21
Wpisywać się na listę.
Osoby które były na wczorajszym Cmb zadeklarowały się ze z soboty na niedziele też bd. Czyli 10 osób już jest !! żeby wykonać scenariusz jest mi potrzebne jeszcze raz tyle ..
Co do szczegółów
Teren na którym zostanie rozegrany scenariusz to !
Fakro , Jeziorka , Oraz polana za jeziorkami
Każda z ekip bd miała około 15 medpacków !!
Potrzebuje po dwóch medyków z każdej strony !
czekam na zgłoszenia ! Scenariusz nie zostanie przedstawiony na Forum Po to abyście nie mogli się przygotować !. Zostanie on przekazany dwóm dowódcą każdej ze stron !. Pozdrawiam
Temat: 10.11.2007 Nadarzyn k.Warszawy Baza Rakietowa Kajetany
Kto chętny na wyjazd z Olsztyna?
1. ?
Leśny Władek [Templars] napisał:
"Panowie, 10 listopada organizujemy grę scenariuszową. Grę nie tylko z nazwy scenariuszową ale opartą na ciągłej animacji gry. Będzie to pierwsza gra z nowej serii gier fabularyzowanych.
Co to oznacza?
Oznacza to że będzie czterech animatorów gry prowadzących na bieżąco fabułę gry.
Scenariusz zrywa z przyzwyczajeniem do dotychczasowych scenariuszy tj 3 x 1,5 h , zrobic 3 zadania i Armia czerwonych wygrała lub przegrała.
Oczywiście będzie podział na dwie Armie które będą zdobywały punkty (scenariusz będzie punktowany) ale poszczególne drużyny będą pracowały i na armie ale też na siebie. Nawet poszczególni gracze (nie koniecznie zrzeszeni w drużynach) będą punktowani i nagradzani.
Będą szpiedzy, "płatni mordercy", agenci, dywersanci a nawet drużyny wbijające swojej armii "nóż w plecy".
Gra zacznie się od 10 rano i bez przerw będzie trwała do godz. 17-tej. Będzie dużo zadań, walki i co najważniejsze dużo zwrotów akcji.
Mapki, opisany "świat gry" będą zamieszczone do końca tygodnia.
Termin gry nie ulegnie już zmianie bo mamy zarezerwowany teren ale zmianie będą mogły ulec zasady gry. Przez następny tydzień będziecie mieli wpływ na zmianę reguł. Potem już nie.
Profesjonalną obsługę imprezy zapewni firma Skill."
więcej info tu - http://www.nfpl.pl/forum/viewtopic.php?p=335&sid=01656ee2e7bb1ffd715e31f287f29097#335Temat: Jesienny scenariusz. Operacja &#8222;Poranna mgła&#8
Do wszystkich kompanów. W związku ze zbliżającym się scenariuszem Operacją „Poranna mgła”, proszę zainteresowane ekipy sporządzić listę osób będących na 100% na scenariuszu. Proszę żeby w liście znajdowała się przy każdej osobie typ jej broni. Nazwy broni nie trzeba pisać. Proszę zainteresowane grupy o sporządzenie listy najpóźniej do dnia 7 Listopada i napisać po jakiej stronie chcecie być ponieważ muszę mieć trochę czasu na podzielenie danych ekip na armię NATO oraz wojska Serbskie. Proszę też lidera każdej grupy o jakiś kontakt żebym w razie potrzeby albo uwagi mógł zadzwonić lub napisać. Mój nr gg 5727340. Często jestem na niewidocznym więc piszcie. Listę najpóźniej sporządzę do dnia 10 Listopada ponieważ dzień później (11 Listopad) chciałbym zrobić spotkanie liderów grup po stronie Serbskiej do przyjazdu na miejsce scenariusza żeby ustalić położenia baz oraz zapoznać liderów z terenem. To wszystko jak zarazie. Przypominam że na scenariuszu minimalna liczebność to 50 osób. Listę powinna sporządzić każda ekipa oraz grupa bez nazwy która jest zainteresowana tą wojenką. Pozdro dla wszystkich airsoftowców.Temat: Jesienny Scenariusz. Operacja "Poranna Mgła"
Do wszystkich kompanów. W związku ze zbliżającym się scenariuszem Operacją �Poranna mgła�, proszę zainteresowane ekipy sporządzić listę osób będących na 100% na scenariuszu. Proszę żeby w liście znajdowała się przy każdej osobie typ jej broni. Nazwy broni nie trzeba pisać. Proszę zainteresowane grupy o sporządzenie listy najpóźniej do dnia 7 Listopada i napisać po jakiej stronie chcecie być ponieważ muszę mieć trochę czasu na podzielenie danych ekip na armię NATO oraz wojska Serbskie. Proszę
też lidera każdej grupy o jakiś kontakt żebym w razie potrzeby albo uwagi mógł zadzwonić lub napisać. Mój nr gg 5727340. Często jestem na niewidocznym więc piszcie. Listę najpóźniej sporządzę do dnia 10 Listopada ponieważ dzień później (11 Listopad) chciałbym zrobić spotkanie liderów grup po stronie Serbskiej do przyjazdu na miejsce scenariusza żeby ustalić położenia baz oraz zapoznać liderów z terenem. To wszystko jak zarazie. Przypominam że na scenariuszu minimalna liczebność to 50 osób.
Listę powinna sporządzić każda ekipa oraz grupa bez nazwy która jest zainteresowana tą wojenką. Pozdro dla wszystkich airsoftowców.

[ Dodano: Czw 02 Lis, 2006 ]Temat: GRENADA 1979 (SKARŻYSKO, Z3 - 13.11)
witam wszystkich góroli... :) jak juz wspomnialem na forum (gry scenariuszowe) i jak wspominalem kilkanascie dni temu na naszym forum przyszedł czas na jakis scenariusz w swietokrzyskim :)...
mam tylko nadzieje, ze dopisze nam pogoda i scenario bedzie sie wam podobal... i ze bedzie frekwencja.

miejsce: skarzysko- kam. Z3 - zdemilitaryzowane zakłady zbrojeniowe
termin: 13 listopada, start - godz. 10.00 (koniec ok. 16.30)

opis scenariusza: http://www.paintball.mediakielce.pl/tabela/wyniki.html
kilka zdjęcia terenu: http://www.paintball.mediakielce.pl/galeria/index4.html

koszty - 10 pln/osoba (niestety musimy oplacic udostepnienie terenu, ostatnio troche dolozylismy, ale za to bylo super :))
sedziowie? - tak, jesli tylko bedzie jakas sensowna liczba chetnych do uczestnictwa w zabawie,
kulki: BYO
na miejscu:
do dyspozycji rozpalony grill, parking (w miejscu startu), co 2 w ilości zamowionej przez uczestnikow (w cenie 2,5 pln) i wręcz pewny... brak hp.

ewentualnych chetnych prosze o zapisy na forum (gry scenariuszowe). licze, ze kogo jak kogo, ale swietokrzyskich góroli nie zabraknie. zreszta dawno sie razem nie strzelalismy i jesli tylkojestescie złaknieni strzelanka tak jak ja... :)
wszelkie dodatkowe info po pytaniach na adres: paintball@mediakielce.pl lub pod nr tel. 509 418 222
pozdr
druiiTemat: GRENADA 1979 (skarżysko, Z3 - 13.11)
no i przyszedł czas na jakis scenariusz w swietokrzyskim :)...
mam tylko nadzieje, ze nie wyszedl mi nader wydumany i ze przypadnie wam do gustu...

miejsce: skarzysko- kam. Z3 - zdemilitaryzowane zakłady zbrojeniowe
termin: 13 listopada, start - godz. 10.00 (koniec ok. 16.30)

opis scenariusza: http://www.paintball.mediakielce.pl/tabela/wyniki.html
kilka zdjęcia terenu: http://www.paintball.mediakielce.pl/galeria/index4.html

koszty - 10 pln/osoba (niestety musimy oplacic udostepnienie terenu, ostatnio troche dolozylismy, ale za to bylo super :))
sedziowie? - tak, jesli tylko bedzie jakas sensowna liczba chetnych do uczestnictwa w zabawie,
kulki: BYO
na miejscu:
do dyspozycji rozpalony grill, parking (w miejscu startu), co 2 w ilości zamowionej przez uczestnikow (w cenie 2,5 pln) i wręcz pewny... brak hp.

nie bede sie wyglupial z uruchamianiem rejestracji w panelu rejestracyjnym (jest to bowiem nasz debiut i nie chcialbym, zeby wypadl nazbyt pompatycznie), w zwiazku z czym prosze ewentualnych chetnych o zapisy na forum. mam nadzieje, ze znajdzie sie ktos, kto nam zawierzy swoja niedziele :)

wszelkie dodatkowe info po pytaniach na adres: paintball@mediakielce.pl lub pod nr tel. 509 418 222Temat: 1 grudnia
INFORMACJE OGÓLNE:
- Turniej klasy - Local
- Wielkość - 1200 punktów
- Data - 1 grudnia
- Miejsce - Bard Poznań ul. Św. Marcin 41,
- Wpisowe 5zł
- Zgłoszenia do dnia 29 listopada wysyłąć na adres chamiprostak@wp.pl
- stoły 48x48 cali,

Rozpoczęcie turnieju 10.00
Gramy 3 bitwy po 2h
Planowany koniec 16.30

Obowiązują wszystkie oficjalne publikacje firmy GW z wyjątkiem special charakterów jak również FAQ i uściślenia ligi sędziowskiej.

Ograniczenia kompozycyjne armii:
-nie więcej niż dwóch bohaterów czarujących (za bohatera czarujacego
liczy się każdy bohater mogący rzucić jakikolwiek czar (nawet z
przedmiotów)),
-nie więcej niż 3 sloty maszyn (niezależnie czy są to rydwany czy
maszyny strzelające),
-nie bierzemy 3 takich samych specialii

Scenariusze:

1.Bitwa "im szybciej tym lepiej".Strefy rozstawienia mają 15 cali głębokości (między graczami jest 18 cali).

2.Bitwa "Scenariusz niespodzianka".

3.Bitwa "Pitched battle"

PUNKTACJA :
0-150 10:10
151-300 11:9
301-450 12:8
451-600 13:7
601-750 14:6
751-900 15:5
901-1051 16:4
1051-1200 17:3
1201-1350 18:2
1351-1500 19:1
1501+ 20:0

kudłaty dnia Sro Lis 21, 2007 10:35 pm, w całości zmieniany 2 razyTemat: Operacja Barbarossa....
Fall Barbarossa [Operacja Barbarossa] był planem niemieckiego ataku i prowadzenia wojny z ZSRR. Został zatwierdzony przez Hitlera w grudniu 1940 roku. Plan ten zakładał przeprowadzenie uderzeń lądowych i lotniczych wojsk niemieckich, we współdziałaniu z armią Fińską, Rumuńską i Włoską i Węgierską. Miały one doprowadzić do rozbicia głównych sił armii radzieckiej na zachód od Dźwiny i Dniepru. W drugiej fazie walk zakładano zniszczenie politycznych i ekonomicznych centrów ZSRR, zdobycie Moskwy, Leningradu,Kijowa oraz jednego z najslynniejszych miast tamtego okresu Stalingradu......

Firma "Hunter" oraz "Klub Poszukiwaczy Przygód" maja przyjemnosc zaprosic wszystkich paintballistow, ktorzy maja ochote pomalowac w klimatach II Wojny Swiatowej, na scenariusz ktory odbedzie sie w Gdansku. Termin to 29.11.2003 - 30.11.2003, ostatni weekend Listopada. Bedzie to gra "zimowa", jezeli do tego czasu spadnie snieg :-D.
Wszystkie szczególy co do terenu i warunków [wpisowe, zakwaterowanie itp] zostana wkrótce podane.Temat: Recount (2008)


TYTUŁ FILMU: "Recount" ( "Recount" )
PRODUKCJA: USA
GATUNEK: Dramat
CZAS TRWANIA: 116 minut
DATA PREMIERY: 25.05.2008 - Świat
REŻYSERIA: Jay Roach
SCENARIUSZ: Danny Strong
OBSADA: Kevin Spacey, Bob Balaban, Ed Begley Jr., Laura Dern

OPIS: Film opowiada o 5 tygodniach od 7 listopada 2000 r., dnia wyborów prezydenckich, w których rywalizowali ze sobą George W. Bush i Al Gore, do grudnia, kiedy Sąd Najwyższy orzekł ważność wyników na Florydzie, tym samym zapewniając Bushowi Biały Dom.

NAZWA RELEASU: Recount.2008.TV.DVDRip.XviD-NODLABS
DATA RELEASU: 11.08.2008
LICZBA CD: 2
PARAMETRY: Video - 656x368, XviD ~1227 kbps; Audio - AC3 5.1 ~448 kbpsTemat: Turniej 25 listopada - lista graczy
Lista graczy na turniej 25.11.2006

Stan na 24.09.2006 12:00

Powiadomieni:
Tomasz Woźniak
Bukow
Raff
Ragozd
Tomasz Zimny (KGS)
Krzysztof Zimny (KGS)
Piotr Brzozowski (KGS)
Rafał Zdulski (KGS)
Wiedźmak
Fiszmen
Szczur
Bogus_law
Przemek Wieczorek
MaciekZ
Novik
LPKonrad
Mazgier
Romek_77
Eshelon
iulius
Kurd
AWu
romek
maxtor
Daniel z Wrocka
Gil-Galad
Gerard Heime
Franz
tatsu10
Turntablized
NairoD
Partyzant
Nehmo

Zdeklarowani:
Aki
Czarny
Dragon

Zarejestrowani: (przesłali rozpiski)
Karmel
Terry
Costi

Organizatorzy:
Rademon
Aki

Faktycznie obecni: (wylistowani po turnieju)
Wyniku turnieju:
1. Paweł "Terry" Sieradzki
2. Michał "Costi" Kościelak
3. Adam "Aki" Kasprzak
4. Adam Gajda
5. Radosław "Rademon" Kabaciński

Bitwa poza turniejem:
Ragozd
Bukow

Lista będzie sukcesywnie aktualizowana. Zmiany statusu gracza proszę zgłaszać przez PM lub GG do Rademona.

Podziękowania dla:
Costiego - za projekt plakatu
Akiego - za pomysły na scenariusze
Temat: Opti-upadły anioł

| dodam, że to jest rekomendacja powyżej "Kupuj" bo "Ponad rynek" :))))

"ponad rynek" jest ponizej "kupuj" - jest to bardziej odpowiednik


"akumuluj"

Tak tak w tym całym rozbawieniu pomieszało mi się. Oczywiście według
rekomendacji tego biura:
"Ponad rynek" - to wzrost +10% - +20% niż WIG w okresie najbliższych 6
miesięcy
"Kupuj" - wzrost co najmniej +20% w okresie najbliższych 6 miesięcy.

Nie zmienia to faktu, że rekomendacja została wydana z datą 14 listopada
2000r., przy cenie 150zł, jeśli ktoś skusił sie na Optiego wczoraj
(15.11.2000) na fixingu, to stracił już 13% na ciągłych. Czyli są dwa
wyjścia z tej sytuacji:
- albo giełda musi równać z Optimusem i spadnie dziś o 13% !!!, a żeby
rekomendacji stało się za dość to Opti w tym czasie wzrośnie o 10%;
- lub zdaży się cud gospodarczy i OPT-wydmuszka zacznie nagle odrabiać
straty.

Cóż niezbadane są wyroki rynku, ale mi jakoś w żaden z tych scenariuszy nie
chce się wierzyć.

                    PZDR PSG

Temat: Strzelanka 02.11
Jak wszystkim wiadomo dzień 2 listopada jest nadzwyczaj wyjątkowy. W tym dniu obchodzę urodziny i w związku z tym pozwolę sobie wybrać miejsce w którym odbędzie się strzelanka, tak więc głosowania NIE MA Wynik mojego wyboru podam wszystkim zainteresowanym w piątek wieczorem.

Jako, ze dzień jest wyjątkowy można zorganizować wyjątkowy scenariusz, powiedzmy Dzień Żywych Trupów albo coś w ten deseń. Zorganizujcie coś wyjątkowego i godnego zapamiętania krótko pisząc zaskoczcie mnieTemat: newsy 2007
<br />
<div align="justify"><br />
<br />
<br />
W dniach 27-29 listopada 2007 Zespół Elektrociepłowni Wrocławskich KOGENERACJA S.A. będzie gościć przedstawicieli Centrum Zarządzania Kryzysowego z departamentu La Vienne – regionu partnerskiego dla Wrocławia. Celem wizyty francuskich specjalistów jest wymiana doświadczeń w zakresie obronności, bezpieczeństwa i ochrony przeciwpożarowej. Program trzydniowego spotkania obejmuje m.in. prezentację metodologii działania polskich i francuskich służb ratowniczych, omówienie przeprowadzanych ćwiczeń i symulacji, a także zwiedzanie wrocławskiego Centrum Zarządzania Kryzysowego. <br />
<br />
Działalność wrocławskiego producenta ciepła i energii elektrycznej ma strategiczne znaczenie dla funkcjonowania i bezpieczeństwa Wrocławia, dlatego też od wielu lat KOGENERACJA S.A. współpracuje z jednostkami Państwowej Straży Pożarnej przy budowaniu i realizacji scenariuszy ćwiczeń ratowniczo -gaśniczych dla obu elektrociepłowni. Potwierdzeniem tych działań są organizowane dwa razy w roku ćwiczenia z udziałem jednostek Państwowej Straży Pożarnej i Ochotniczej Straży Pożarnej działającej w KOGENERACJI S.A. <br />
<br />
Organizatorzy spotkania są przekonani że zainicjowana w tym roku wymiana doświadczeń będzie wstępem do szerszej współpracy międzynarodowej w dziedzinie zarządzania kryzysowego<br />
i z pewnością przyniesie korzyści całej aglomeracji wrocławskiej.<br />
<br />
<br />
Informacja prasowa – 26.11.2007<br />
</div>Temat: marek Pol:)
 witam,

gdy w poniedzialek okolo godziny 11 wjezdzalem do krakowa od strony
warszawy, stanolem przy wiadukcie na opolskiej - mialem nadzieje ze to
wlasnie ten scenariusz - korek - policja :-)

niestety to nie pan mareczek "winietu"    :-)  a jakis biedy kierowca tira
przyblokowal wiadukt na 29 listopada eeeehhh a bylo blisko

pozdrawiam
Michal


| W centrum Warszawy facet stoi w olbrzymim korku juz dobre pól godziny.
| Kolejka wcale sie nie przesuwa. Widzac za oknem przechodzacego
policjanta
| otwiera okno i pyta:
| - Co sie stalo, dlaczego tak dlugo stoimy bez ruchu?
| - Na srodku skrzyzowania usiadl minister Marek Pol i powiedzial, ze
jeśli
| kazdy kierowca nie zaplaci 180 zlotych za winietke, to on obleje sie
benzyna
| i podpali, a ja wlasnie zbieram skladke.
| - I ile juz pan uzbieral?
| - Jakies piec litrów

Było, było i jeszcze raz było. Sukinsyn ciągle żyje, a ja z
niecierpliwością
wypatruję w korku policji. Mam nawet kanister z 5 l benzyny w bagażniku.


Temat: V jak Vendetta
V jak Vendetta ( V for Vendetta ) 2005Migawki Z Filmu

produkcja : Niemcy , USA , Wielka Brytania
data premiery: 2006-04-07 (Polska) , 2005-12-11 (Świat)
reżyseria : James McTeigue
scenariusz : Larry Wachowski , Andy Wachowski
rozmiar : 415 mb
czas trwania : 2, 00 min
POLSKI LEKTOR


Adaptacja kultowego komiksu Alana Moore'a. Rzecz dzieje się w totalitarnej Anglii, gdzie społeczeństwo jest skutecznie zastraszane i manipulowane przez aparat władzy. Jedyną osobą, która nadal stawia opór jest bojownik o wolność przebrany za osobę Guya Fawkesa- V (Hugo Weaving). V walczy z panującym ustrojem dokonując zamachów terrorystycznych na główne ośrodki przekazu i gmachy budynków rządowych. Pewnego dnia uwalnia z rąk agentów rządowych Evey Hammond (Natalie Portman). Evey odkrywa, iż wbrew powszechnemu uznaniu V nie jest terrorystą, lecz osobą w której skupiają się wszystkie idee, o których jej naród zapomniał. Od tej pory, od 5 Listopada V będzie kontynuował swoją krucjatę mszcząc się za swoje krzywdy i za cierpienia narodu prowadząc Anglię ku wolności.Temat: Emerytury dla 60-latków po wyroku TK
do jacka nr.129280 (przy okazji do KPRM nr.129263) odpowiadam;
Na pytanie przez Was postawione w temacie "Co bedzie jesli Sejm do konca pazdziernika 2008 r. nie zmieni Ustawy",to zasadnicza odpowiedz znajduje sie oczywiscie w tresci orzeczenia TK a ja to rozebralem na czesci "pierwotne" w swoim poscie nr.129198 (do tego tez odniosl sie J63/42 w poscie nr.129221).Powtorze raz jeszcze,od 1 listopada 2008 roku zniknie z art.29 ust.1 Ustawy nastepujacy zapis,cyt; " i zostal uznany przez orzecznika ZUS za calkowicie niezdolnego do pracy", bo ten wlasnie tekst zakwestionowal TK. I dla mezczyzn bedzie od 1.11.08 taki scenariusz; masz 60 lat+35 okresow skladkowych i nieskladkowych (lacznie)-to nalezy Ci sie wczesniejsza emerytura. I to wszystko. PS:Jacek, jesli apelujesz do forum o wyjasnienie nurtujacej Ciebie kwestii a potem wszystkie te wyjasnienia a priorii odrzucasz,to po co pytasz? A najlepiej SAM poczytaj ta Ustawe, (adres wskazalem w swoim poscie nr.129198). Milego dnia Panowie,dzis Walentynki.Temat: Wraca stare? Defilada 15 sierpnia
Ok. Scenariusz możemy zrealizować 11 listopada.Temat: skojarzenia
scenariusz przedstawienia na 11 listopada .
Temat: DZIEŃ NIEPODLEGŁOŚCI
9 listopada 2003
godz 10 spotkanie
godz 11 scenariusz
miejsce Fort 1a

CZYTAĆ CZYTAĆ I JESZCZE RAZ CZYTAĆ !!!!

ZDRÓWKO!!!@!!!Temat: 11 listopada na rzezni?
jou,
psze panstwa moze pogramy w przyszly weekend na rzeni?
bo juz chyba tubylcy zapomnieli o nas :)

moze z okazji swieta panstwowego urzadzimy jakis scenariusz historyczny heheTemat: Propozycje nowych członków
U was też???

jako że 4 listopada wiadomo że może nie wyjś, 11 pewnie ktoś bedzie chjciał jecha do Świnoujścia, tedy proponuje 18.11 jako termin rozegrania scenariusza, nic nie szkodzi też byśmy pewne tutejsze ustalenia wypróbowali na strzelankach przed scenariuszem.Temat: Nieco kultury czyli o filmie, muzyce, książkach, teatrze i..
11 LISTOPADA ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI
Święto Niepodległości w Warszawie zapowiada się bardzo atrakcyjnie. Koniecznie trzeba wybrać się na którąś z imprez organizowanych przez urząd miasta, Wojsko Polskie czy muzea: Historii Polski i Wojska Polskiego.
Co roku 11 listopada przybywa ciekawych imprez. Rok temu na ulicach stolicy bawiło się ponad 120 tys. osób. Teraz program obchodów jest jeszcze bogatszy.Na szczęście w przeszłość odeszły smutne oficjalne obchody Święta Niepodległości.
Od 8 listopada ulicami stolicy będzie jeździł specjalny tramwaj, gdzie usłyszeć będzie można pieśni legionowe. Tam też można znaleźć program uroczystości.
Rankiem, 10 listopada na ulice stolicy wyjdzie wojsko, po to, aby pochwalić się swoim nowoczesnym sprzętem.
Na parkingu przy Giełdzie Papierów Wartościowych u zbiegu Al. Jerozolimskich i Nowego Światu stanie miasteczko wojskowe.
Tuż obok, w Muzeum Wojska Polskiego zostanie tego dnia otwarta wystawa opowiadająca o Legionach Polskich.
11 listopada, o godz. 10 na peronie Dworca Centralnego odbędzie się powitanie komendanta Józefa Piłsudskiego przybyłego do Warszawy z twierdzy magdeburskiej. W hali głównej przyszły marszałek Polski spotka się z ministrem obrony narodowej Bogdanem Klichem. W rolę Piłsudskiego jak co roku wcieli się aktor Janusz Zakrzeński.
O godz. 12 na pl. Piłsudskiego - uroczysta zmiana wart przed Grobem Nieznanego Żołnierza i składanie kwiatów. Następnie z placu Piłsudskiego wyruszy barwna parada wojskowa. Kilkuset rekonstruktorów w historycznych polskich mundurach, z zabytkową bronią, wspólnie z jednostkami reprezentacyjnymi Wojska Polskiego przedefiluje na dziedziniec Muzeum Wojska Polskiego.
Od godz. 12 muzeum zaprasza na festyn, z prezentacją oryginalnych eksponatów muzealnych.
Imprezę w MWP zakończy o godz. 19 pokaz sztucznych ogni.
Można w tym samym czasie wziąć udział w grze miejskiej organizowanej przez Muzeum Historii Polski. - Scenariusz gry "Tajemnica brylantu", która rozpocznie się o godz. 12 w Pałacu Staszica, będzie opierał się na historii autentycznej kradzieży dokonanej w Warszawie 28 stycznia 1931 roku.
O godz. 19 zostanie otwarta w Zamku Królewskim pierwsza przekrojowa wystawa prezentująca okres dwudziestolecia międzywojennego. Będzie tam trochę polityki, m.in. archiwalne dokumenty, ale także eksponaty i multimedia związane z kulturą, ekonomią, kinem czy modą tamtego okresu.
Obchody Święta Niepodległości to także koncerty dla młodzieży - o godz. 17 w Muzeum Wojska Polskiego rozpocznie się występ zespołów Rocaway, Jackknife i Mr. Pollack, a godz. 19.30 w namiocie ustawionym przed kościołem św. Anny zagra trio Leszka Możdżera.
A ja prywatnie ze swoimi dziećmi po obejrzeniu defilady idziemy na biało-czerwone lody:)
AAAA I NIE ZAPOMNIJCIE WYWIESIĆ FLAGI!!!!!Temat: Szef Rodzin Katyńskich nie weźmie udziału w uroczystościach
(aktualizowane 40 minut temu)

WP :

"Prezydent przesunął datę uroczystości katyńskich

Warszawskie uroczystości upamiętniające ofiary zbrodni katyńskiej z udziałem prezydenta Lecha Kaczyńskiego odbędą się 9, 10 i 11 listopada - poinformowała podsekretarz stanu w kancelarii prezydenta Ewa Junczyk-Ziomecka.
Początkowo obchody były zaplanowane 5-6-7 października.
W tym roku po raz pierwszy zaplanowano centralne uroczystości w Warszawie z udziałem głowy państwa i rodzin ofiar Zbrodni Katyńskiej oraz wszystkich tych, którzy chcieliby uczcić ich pamięć. Uroczystości miały być kontynuacją polityki przywracania pamięci, prowadzonej przez prezydenta - podkreśliła Junczyk-Ziomecka.

Podsekretarz stanu zaznaczyła, że przy okazji różnych historycznych dat prezydent stara się przywrócić do społecznej świadomości wydarzenia z naszej przeszłości, które były przemilczane lub zniekształcane. Chcieliśmy przez te uroczystości podnieść obchody katyńskie do rangi innych obchodów historycznych - dodała Junczyk-Ziomecka.

"Niestety motywy, jakimi kierowała się Kancelaria zostały fałszywie zinterpretowane. Ta uroczystość została włączona w kampanię wyborczą. W tej sytuacji prezydent Lech Kaczyński na takie traktowanie ofiar i ich rodzin nie wyraża zgody. W związku z tym podjął decyzję o przeniesieniu uroczystości, które według opracowanego scenariusza odbędą się 9, 10 i 11 listopada" - powiedziała podsekretarz stanu.

Junczyk-Ziomecka wyraziła żal z powodu konieczności przeniesienia uroczystości i podkreśliła, że pragnie przeprosić wszystkie te rodziny, które od kilku dni dzwoniły do Kancelarii, wyrażając swoje uznanie dla decyzji prezydenta i chęć uczestniczenia w tych uroczystościach.

To dobrze, że obchody ku czci ofiar Katynia zostały odroczone. Uważam, że to jest bardzo dobra decyzja - ocenił prezes Federacji Rodzin Katyńskich (FRK) Andrzej Skąpski"

Jakoś dziwnie nie wierzę w motywy Kaczyńskiego, ale odetchnęłam ...Temat: Wybory 2007 - sondaż forumowy ;-)

Właśnie na GW czytałam, że prezydent po protestach między innymi Wajdy zmienił termin na późniejszy w okolicy 11 listopada. (....)To co chcieli zrobić Kaczyński&Kaczyński jest chyba gorsze... Nie dosyć, że chcieli wykorzystać do własnych celów tragedię to jeszcze w dużej mierze olali tych których te wydarzenia najbardziej dotyczą. Dla mnie jeszcze gorsze jest to, że są tacy, co zawsze czytają w myślach innych i publicznie (bo forum oazowe jest miejscem publicznym) osądzają czyjeś intencje w oparciu o własne domniemania, bez sprawdzenia choćby zdania atakowanej strony.
Dyrektor kancelarii prezydenta Ewa Junczyk-Ziomecka: Chcieliśmy przez te uroczystości podnieść obchody katyńskie do rangi innych obchodów historycznych - podkreśliła Junczyk-Ziomecka. -Niestety, motywy, jakimi kierowała się kancelaria, zostały fałszywie zinterpretowane: ta uroczystość została włączona w kampanię wyborczą. W tej sytuacji prezydent Lech Kaczyński na takie traktowanie ofiar i ich rodzin nie wyraża zgody. W związku z tym podjął decyzję o przeniesieniu uroczystości, które według opracowanego scenariusza odbędą się 9, 10 i 11 listopada
Premier Jarosław Kaczyński. : To co organizuje prezydent RP, było to zaplanowane od dawna i obawiam się, że mamy tutaj do czynienia z taką bardzo niedobrą kampanią, która stara się tę sprawę wykorzystać jakby w drugą stronę - powiedział [quote]
źródło Nasz Dziennik 5.10.2007

Dla mnie autorytetem w sprawie Katynia nie są dziennikarze GW, ani politycy SLD, czy PO, ale Stefan Melak, przewodniczący Komitetu Katyńskiego, twórca pierwszego Pomnika Katyńskiego w 1981, który stał na Powązkach 1 dzień (w nocy zlikwidowała go SB na polecenie ambasady sowieckiej): "Te uroczystości nie miały nic wspólnego z polityką -Awansowanie ofiar Katynia jest przywróceniem godności zamordowanym w sposób tak okrutny" Podkreślił, że inicjatywa uhonorowania ofiar Katynia poprzez awans pojawiała się już kilkakrotnie i dobrze, że wreszcie się zmaterializowała.Temat: 10.11.2007r. Turniej Lotr"a
Serdecznie zapraszam na turniej Lotr'a 10 listopada.
Turniej zaczynamy o 9.00 trwa do 14.00,
zapisy przyjmowane będą do 9.30 (proszę wszystkich o punktualność )
Wymagane jest posiadanie miarki, kostek, czegoś dopisania oraz czytelnej rozpiski (Wypisane zasady specjalne, jeśli postać ma czary to na ile one wychodzą)

Regulamin:

Kompozycja armii :
Każdy gracz wystawia armię dobra lub zła na max 500 pkt. Obowiązują Army listy oraz ograniczenia z Legions of Middle Earth.
Limit łuków oddzielny dla każdej nacji która wchodzi w skład armii (pamiętajcie jednak o tym że z każdej nacji musi być co najmniej jeden bohater).
Limit łuków to 33% chyba że jest inaczej określone w odpowiednim armyliście, przez 33% LoME rozumie 1/3 liczebności Troops, czyli bohaterowie się do tego nie liczą (np mamy 41 modeli w tym 1 bohatera więc możemy mieć max 13 łuków w piechocie)
Każdy bohater (imienny jak i nieimienny , nie jest liczony do limitu łuków )
Max jednostek dla wszystkich armii to 50 , minimum 3, można posiadać max 3 siege engine

Proxy : max 10, bez imiennych bohaterów, mumaków, smoków i innych dużych bydlątek ;p

Rozegraną zostaną 3 bitwy. Czas przeznaczony na jedną bitwę to 90 minut.
Czas liczymy według zegarka sędziego technicznego

System określania zwycięzcy jest również inny, liczone są tylko pkt za scenariusz.
Scenariusze określają warunki Major Victory/Defeat Minor Victory/Defeat i Draw, odpowiadają temu kolejno pkt : 20-0 , 15-5 i 10-10.
Prosiłbym jednak aby spisywać wyniki bo małe pkt zdobyte wyłonią prawdziwego zwycięzce (bo może być tak że np. pare osób będzie miało np. 3 Majory na koniec )

SCENARIUSZE
Zostaną rozlosowane na turnieju z podr. LOME.

Serdecznie zapraszamy
Temat: Straznik Miejski zabil czlowieka

Dodam pare slow od siebie, bo mielismy wezwanie do tego wypadku i bylem tam
krotko po zdarzeniu...


Kierowca żył jeszcze kilkanaście minut po wypadku


Potwierdzam, zyl.


Wypadek zdarzył się we wtorek w południe przy ul. 11 Listopada.
Kierujący daewoo kurier pędził doręczyć przesyłkę. Jechał za szybko i na
śliskiej nawierzchni koła samochodu straciły przyczepność.


Jechal znacznie za szybko...


Pojazd wjechał na sąsiedni pas i uderzył czołowo w jadącą z naprzeciwka


kię.

Dokladnie tak.


- Kierowca nie zapiął pasów i niemal wypadł przez przednią szybę. Zginął
na miejscu - relacjonowali we wtorek policjanci. Okazuje się jednak, że
przebieg wydarzeń był inny - kierowca żył jeszcze kilkanaście minut po
wypadku.


Zyl, zyl. Bo my mielismy zgloszenie, ze stan ciezki, ale zyje. Dopiero po
kilku minutach bylo potwierdzenie zgonu. Podobno zmarl podczas proby
wydobycia go z wraku...


-Podeszłam do nich i kilkakrotnie powtórzyłam, że kierowcę trzeba
reanimować. Jeden ze strażników zagrodził mi drogę i zaczął przekonywać,
żebym odeszła, że nie wolno go ruszać. Powiedziałam, że jestem
ratownikiem i że konieczna jest pomoc, bo za chwilę będzie za późno.
Strażnik nie pozwolił mi podejść - opisuje ratowniczka.


Tak, panow z SM bylo kilku. Tez mialem z nimi scysje, bo nie mielismy na
stanie auta trzech kamizelek, wiec lazilem bez. I pierwsze co jeden z panow
zrobil, to sie do mnie doje**l i z morda, ze jakim prawem mialem czelnosc
przekroczyc zolto-biala tasme! A sami stali i sie tylko gapili...


Armand Konieczny ze stołecznej drogówki przyznaje, że taki scenariusz
jest możliwy: - Mogło być tak, iż po wypadku ofiara żyła.


Pan Konieczny tam byl, wiec powinien chyba wiedziec, ze ofiara zyla...


- Jestem wstrząśnięty tą sytuacją. Przekazałem sprawę do naszej
wewnętrznej inspekcji z poleceniem, żeby przekazali ją do prokuratury -
mówi Tomasz Ziemiński, rzecznik Straży Miejskiej. W ramach szkolenia
jest obowiązkowy kurs pierwszej pomocy. Nie można zostać strażnikiem bez
odbycia takiego kursu.


Mam troche zdjec ze zdarzenia. Jak wywolam, to mam nadzieje, ze bedzie widac
geby tych panow z SM i kryptonimy ich "radiowozu"...

BTW: swoja droga lekarz z Pogotowia strwierdzil, ze gdyby klient z lanosa
mial zapiete pasy, to mialby 95% (!!!) szans na przezycie. A tak jego szanse
byly odwrotnie proporcjonalne...

Temat: Opisy scenariuszy, które będą w wydawanej grz
Scenariusz VI

Bitwa w Zatoce Cesarzowej Augusty, 2 listopada 1943 r.
Scenariusz historyczny

A) Rozstawienie:

Japończycy:
Krążowniki ciężkie Myoko i Haguro – 0018
Krążownik lekki Sendai i niszczyciel Shigure – 0115
Niszczyciele Samidare, Shiratsuyu - 0016
Krążownik lekki Agano i niszczyciel Naganami – 0120
Niszczyciele Hatsukaze i Wakatsuki - 0020
Okręty japońskie ustawione na kierunek 2 albo 3 wg róży

Amerykanie:
Krążowniki lekkie Montpellier i Cleveland – 4410
Krążowniki lekkie Columbia i Denver – 4509
Niszczyciele Charles F. Ausburne, Dyson – 4408
Niszczyciele Stanly, Claxton – 4507
Niszczyciele Spence, Thatcher – 4412
Niszczyciele Converse, Forte – 4511
Okręty amerykańskie ustawione na kierunek 5 albo 6 wg róży.

B) Kto się rusza pierwszy?

Okręty Japońskie

C) Zadanie i warunki zwycięstwa:

Okręty japońskie mają za zadanie dotrzeć o własnych siłach (holowanie nie wchodzi w rachubę) do krawędzi heksów 55.
Za każdy krążownik ciężki, który dotarł - 5 punktów zwycięstwa,
Za każdy krążownik lekki:, który dotarł – 3 punkty zwycięstwa,
Za każdy niszczyciel, który dotarł - punkt zwycięstwa.

Wynik powyżej 11 punktów – zwycięstwo Japonii,
Wynik 11 punktów – remis,
Wynik poniżej 11 punktów – zwycięstwo Amerykanów.

D) Widoczność, radar:

Jest noc, dobra pogoda.
Widoczność optyczna – 10 heksów
Wszystkie amerykańskie okręty wyposażone są w radar artyleryjski – brak ujemnego modyfikatora za noc, widoczność na 15 pól. Dotyczy to zarówno dział jak i torped.

E) Czas gry:

Gramy do momentu, gdy Japończycy nie będą w stanie zremisować, albo gdy odniosą zwycięstwo.
F) Torpedy:
Amerykanie dysponują torpedami 533 mmm Mk 15
Wszystkie japońskie okręty dysponują torpedami 610 mm t. 93
Przeładunek przez Japończyków torped do pustych wyrzutni trwa 2 etapy (nie licząc tego,
w którym się zaczął)Temat: Turniej - Kielce, 29 listopada
Mam zaszczyt zaprosić Państwa na turniej Flames of War „Kielce w ogniu”

Gdzie: sklep Wargamerze Kielce PLANTY 6/1

Kiedy: 29 listopada 2008

wpisowe: 10 zł

Zapisy: 10:00 – 10:15

Początek turnieju : 10:30

Sędziują i organizują: Norbert "Furion" Skorodzień i Jakub „Kubbek” Charmo

Zgłoszenia zawierające imię, nazwisko, ksywę gracza oraz rozpiskę/rozpiski w formacie .doc, .xls, .txt i inne do odczytania przez pakiet Microsoft Office prosimy o przysłanie do dnia 26.11, na adres e-mail: kuba.charmo@wp.pl
Turniej zaliczony jest do Ligi Ogólnopolskiej Flames of War

I. Kompozycja armii:

1. Gracze wystawiają armię na 1000 pkt na okres late.
2. Obowiązują wszystkie listy armii do drugiej edycji Flames of War zarówno z podręczników jak i pdfów umieszczonych na stronie www.flamesofwar.com
3. Gracz wystawiający kompanię na podstawie listy armii z pdfu zobowiązany jest posiadać jego wydruk do wglądu sędziego oraz przeciwników.
4. W przypadku armii istniejących w chwili rozpoczęcia turnieju tylko na okres mid mają one prawo do wystawienia armii na 1225 pkt zgodnie z ich listami armii na okres mid.
5. Za wskazane uznaje się posiadanie rozpisek swojej armii dla wszystkich przeciwników.

II. Rozgrywka:

1. Gramy 3 bitwy po dwie godziny każda

2. Grafik turnieju
Bitwa pierwsza – scenariusz Breaktrough– 10:30-12:30
Bitwa druga – scenariusz Encounter – 12:45-14:45
Bitwa trzecia – scenariusz Free for all – 15:00-17:00

III. Punktacja:

1. O miejscu w tabeli decydują zdobyte w bitwach Punkty Zwycięstwa (VP).
2. Ocenie nie podlega wygląd armii ani żadne inne elementy hobbystyki

IV. Przepisy porządkowe:
• W skrajnych przypadkach (oszustwo, notoryczne przekleństwa, nagminne utrudnianie gry przeciwnikom, itp.) gracze mogą zostać zdyskwalifikowani i usunięci z turnieju. Dyskwalifikacja gracza jest równoznaczna ze zweryfikowaniem wszystkich jego wyników na 0.

Organizatorzy zastrzegają sobie prawo do zmiany obowiązującego regulaminu.

Zgłoszeni (wraz z nadsyłaniem zgłoszeń będę dopisywał):
1. Katarzyna Kościółek
2. Roman "TaTaR" Jaworek
3. Radosław "Net Runner" Pycia
4. Emilian "Koer" Korzeniowski
5. Piotr Kiebzak
6. Marcin "CZARNY" Czarnowicz
7. Grzesiek "GOBI" Gobiecki

Stosunek Alianci-Oś: 4-3

Kubbek dnia Sob Lis 29, 2008 5:55 am, w całości zmieniany 6 razyTemat: ALL STAR BALL - 12.11.2006 objazda/słupsk
Dzień dobry Państwu. Weszli państwo na topic, gdzie znajduje się opis scenariusza paintballowego, rozgrywanego w sławnym już na Pomorzu obiekcie szkolno-rozrywkowo-paintballowym ex-PGR Objazda. Zapraszamy do lektury. Mamy nadzieje ze lektura tego tematu, zainspiruje Państwa do tego stopnia, iż zasila Państwo nasze szeregi podczas przyjacielskiej potyczki paintballowej. Planowany termin tego panitballowego święta to 12 listopada 2006 roku.

Jak już wspomnieliśmy, teren Objazdy miał już wielu gości paintballowych. Dla wielu jest on podstawowym miejscem samorealizacji. Zrobimy wszystko aby i tym razem gra ta przyniosła wiele radości wszystkim graczom i osobą im towarzyszącym. A wiec od początku . . . . . .

ALL STAR BALL

Grę dedykujemy braci paintballowej, która z różnych powodów życiowo-obyczajowych, musiała spasować z intensywnością czasu jaki mogła poświęcić na wspaniałą formę zabijania wolnego czasu jaką jest paintball. Na tą okoliczność postanowiliśmy stanąć na wysokości zadania i przygotować im święto. Powstaną dwie armie, których konfrontacja ma przysporzyć jak najwięcej satysfakcji obu nacjom. Pierwsza armia to ALL STAR skupiająca grupę ludzi mających już bogatą przeszłość paintballową, druga armia to YOUNG BALL ludzie którzy w chwili obecnej, paintball zaliczają do jednych z podstawowych czynności w samorealizacji jednostki. Konfrontacja będzie miała miejsce na terenie ex-PGR Objazda, który już od wielu sezonów z większą lub mniejszą intensywnością gromadzi zapaleńców kulki z farbą. Na terenie tego wspaniałego obiektu zostaną przygotowane dwie bazy, w których będą stacjonować armie. Zostaną rozegrane dwa duże scenariusze. Teren zostanie specjalnie przygotowany poprzez oznaczenie miejsc niebezpiecznych, dostawione zostaną przeszkody z opon oraz balony speedballowe. Przygotujemy w pewien sposób linię frontu gdzie będzie miała miejsce przyjacielska wymiana kulek.Temat: Gospodarka - Polska
RPP podwyższyła stopy. O ile wzrosną raty kredytów?

ask, las, ISB 2007-11-28, ostatnia aktualizacja 2007-11-28 13:49

Zgodnie Rada Polityki Pieniężnej (RPP) podwyższyła w środę stopy procentowe o 25 pb do 5 proc. w przypadku głównej stopy referencyjnej, podał Narodowy Bank Polski (NBP) w komunikacie. Według dzisiejszej "Gazety Prawnej" oznaczać to będzie wzrost miesięcznej raty kredytu hipotecznego o kilkadziesiąt złotych.

Od 29 listopada stopa referencyjna wyniesie 5,00%, natomiast stopa redyskonta weksli - 5,25%, stopa lombardowa - 6,50%, a stopa oprocentowania lokaty terminowej przyjmowanej przez NBP od banków - 3,50%.

Dwunastu ankietowanych przez agencję ISB ekonomistów oczekiwało podwyżki stóp procentowych podczas listopadowego posiedzenia RPP. Według ekonomistów, to nie jest jeszcze ostatnia podwyżka w tej serii, kolejnych dwóch należy oczekiwać w pierwszej połowie 2008 r. RPP podwyższała stopy procentowe o 25 pb w kwietniu, czerwcu oraz w sierpniu br.

Według Gazety Prawnej" podwyżka stóp to zła wiadomość dla kredytobiorców, bo oznacza podwyższenie raty o kilkadziesiąt złotych. Jednak według prognoz analityków w pierwszej połowie przyszłego roku czekają nas kolejne dwie podobne podwyżki stóp. W efekcie średnie oprocentowanie kredytów hipotecznych w złotych, w drugiej części przyszłego roku zbliży się do poziomu 7 proc.

"GP" podkreśla, że im większy kredyt, tym wyższy będzie wzrost raty, który jednak będzie następował stopniowo.

Gazeta wyliczyła, że przy kredycie w kwocie 200 tys. zł, rozłożonym na 30 lat miesięczna rata wzrośnie o 33 zł, a przy większym kredycie w wysokości 400 tys. zł o 65 zł. Jak pisze "GP" jeśli zmaterializuje się najbardziej prawdopodobny scenariusz i RPP podniesie jeszcze stopy łącznie o 0,75 pkt proc., to wzrost raty przy kredycie w kwocie 200 tys. zł wyniesie łącznie 99 zł, a jeśli ktoś pożyczył na zakup nieruchomości 400 tys. zł, to jego rata zwiększy się o 200 zł.

Dla osób, które przymierzają się do zaciągnięcia kredytu, też nie ma dobrych wiadomości, ponieważ marże przy kredytach hipotecznych już nie będą spadać, a największy bank PKO BP zapowiedział nawet, że mogą wzrosnąć o kilkadziesiąt punktów bazowych.

Źródło: ISBTemat: Operacja: -Poranna mgła- 12.11.2006r.
Organizator - Aggressive Special Group
Data - 12-11-2006
Miasto - Klucz k.Szczecina
Wojewodztwo - Zachodniopomorskie
Miejsce - Hangary
Charakter imprezy - Dla wszystkich
Typ imprezy - Strzelanka

Czołem kompani. Chciałbym wam zaproponować mój obmyślony scenariusz gdzieś na późną jesień kiedy to juz liście w lasach opadną z drzew. Dlaczego? Ponieważ wtedy jest najlepsza pora żeby się strzelać w warunkach takich które przypominają klimaty na Bałkanach. Nie są to jeszcze aż tak chłodne pory żeby baterie w AEGACH szybko siadały ani też nie są wilgotne. Oto co wykombinowałem .

"12 Listopada 1995 roku. Pasmo lasów Ok 10 km na południe od Sarajewa. Bośnia".

O godz. 4:21 nad ranem kolumna pojazdów wojsk USA została zaatakowana przez oddziały wojsk Serbskich uzbrojonych w wyrzutnie RPG niszcząc 6 pojazdów i zabijając ponad 40 żołnierzy Amerykańskich. Nikt z kolumny nie przeżył lecz podczas ataku zdążyli nadać sytuację i swoją pozycję. Zaraz po ataku wysłano śmigłowiec rozpoznawczy który wylądował na miejscu starcia. Po przeszukaniu wraków pojazdów zauważono brak cennych informacji w których były zaznaczone ważne szlaki konwojów wojsk NATO oraz poszczególnych baz i punktów kontrolnych w danym obszarze. Jeszcze w ten sam dzień zaczęto przygotowywać oddziały specjalne których w Bośni było coraz mniej ponieważ walki przez ostatnie 2 miesiące zanikły. Lecz przez zniszczenie konwoju Waszyngton podjął decyzję o kolejnym wysłaniu więcej wojsk w region Bośni. Lecz akcję trzeba podjąć jak najszybciej. Tego zażądał prezydent. Dopóki niedojdą posiłki ze Stanów operację podejmą dwa oddziały specjalne wojsk US, jeden Niemiecki oddział komandosów oraz Polski 1 Pułk specjalny. Lecz to już ustalą oddziały wojsk koalicji bo nie wiem kto ma jaki mundur którego niema tu zapisanego dlatego za nie wymienienie jakiś innych oddziałów z nie wymienionych armii bardzo przepraszam..............

Dla szcegółowej informacji zapraszamy do tematu: http://aggressivespecialgroup.fora.pl/viewtopic.php?t=84

Niestety mozliwość grania jest dla osób które ukończyły 16-ty rok życia
Temat: Nieruchomości
Czarne chmury nad rynkiem mieszkaniowym

Gazeta.pl 06.11.2007 05:47

Akcje debiutujących na warszawskiej giełdzie spółek deweloperskich, podobnie jak budowane przez nie mieszkania np. w Warszawie czy Krakowie, nie są już rozchwytywane jak jeszcze kilka miesięcy temu.

Inwestorzy, którzy zapisali się na akcje spółki Ronson Europe po 5,75 zł za sztukę, raczej nie odkorkowali szampanów w poniedziałek, 5 listopada. Debiut giełdowy tego dewelopera trudno uznać za udany - pierwszy dzień notowań zakończył na blisko 1-proc. minusie - informuje portal Gazeta.pl.

A kiedy na początku czerwca na warszawską giełdę wchodził potentat na rynku mieszkaniowym J.W. Construction Holding chętnych na jego akcje było tak wielu, że zlecenia drobnych inwestorów zredukowano o przeszło 98 proc. W pierwszym dniu notowań cena akcji poszybowała w górę o ponad 12 proc.

Tych, którzy trzy tygodnie później liczyli na podobny scenariusz przy okazji debiutu LC Corp, kolejnej spółki budującej mieszkania, czekał już zimny prysznic. Ostudziło to zapał inwestorów do kupowania akcji tego typu spółek. Np. z przeprowadzenia oferty publicznej zrezygnowała w ubiegłym tygodniu spółka Reinhold Polska, która 15 listopada chciała zadebiutować na warszawskiej giełdzie. Ten szwedzki deweloper tłumaczy swą decyzję "trudną sytuacją na rynkach finansowych".

Nad rynkiem mieszkaniowym w Polsce pojawiły się pierwsze czarne chmury - wskutek wzrostu oprocentowania kredytów warszawscy deweloperzy zaczęli mieć problemy ze sprzedażą nowych inwestycji. Równocześnie wzrosły ceny działek oraz koszty budowy. -

Należy się liczyć z malejącą rentownością projektów - uważa Paweł Grząbka z firmy doradczej CEE Property Group. Zastrzega, że rentowność brutto rzędu 30-40 proc. jest dziś możliwa, o ile grunt był kupiony dużo wcześniej, a usługi generalnego wykonawcy zakontraktowane przed tegoroczną podwyżką kosztów.

Analitycy Domu Inwestycyjnego BRE Banku oceniają, że marże spółek deweloperskich spadną z 28 proc. (średnio w kraju) do ok. 12-15 proc., a od 2009 r. ustabilizują się na poziomie 16-18 proc.

Analitycy przekonują, że nie osłabnie popyt na nowe mieszkania, ale ich rosnąca podaż zahamuje wzrost cen na kilkanaście miesięcy. - Ceny mieszkań zaczną ponownie dynamicznie rosnąć w 2010 r. - prognozują.

Tymczasem październik przyniósł dalszą korektę cen nowych mieszkań w Warszawie, Krakowie i Trójmieście. Wzrosły one jednak w Katowicach, Łodzi, Poznaniu i Wrocławiu. Analitycy wyjaśniają, że tanieją mieszkania w miastach przeszacowanych oraz te tzw. popularne, bo ich jest coraz więcej. Ceny nowych mieszkań rosną zaś tam, gdzie powstaje ich niewiele.Temat: 14 NFI - prosba o opinie
Od Grzegorza U.

Szczegóły poniżej, zakładam, że właśnie dlatego przerwano
dzisiaj walne 14
NFI.

Walne Zgromadzenie "Jedynki" dopuściło Supernową jako kolejnego
akcjonariusza. Supernowa ma wnieść 60 mln zł w tym 50 mln zł do
końca tego
roku a 10 mln w 1 kw.2007r
Ma za to mieć 80% udział w jedynce.

Syndyk ma ogłosić przetarg na jedynkę w przyszłym tygodniu za 65
mln zł

Kolejny przetarg zostanie ogłoszony21 listopada.
Rozstrzygniemy go 12 grudnia . zapowiada
Piotr Koszczuk, syndyk Jedynki Wrocławskiej. Nie chce powiedzieć,
jakie
firmy przymierzały się do przetargu. Wiadomo jednak, że inwestycją
bardzo
zainteresowany
jest Marian Krawczyk, jeden z najbogatszych
Polaków, właściciel śląskiej Grupy KEM. Chce
odbudować Jedynkę i ściągnąć do niej byłych
pracowników. W październiku był o krok od przejęcia
przedsiębiorstwa, ale
sąd zdecydował, że trzeba ogłosić przetarg. Nieoficjalnie wiadomo,
że
Jedynką interesują się także najwięksi deweloperzy na
dolnośląskim
rynku. Im zależy jednak przede wszystkim na bardzo atrakcyjnych
gruntach,
m.in. na Klecinie.
W grę wchodzi jeszcze jeden scenariusz.
Dziś w Warszawie główny akcjonariusz
Jedynki ma zdecydować o podniesieniu
kapitału akcyjnego. Fundusz inwestycyjny
Supernova Capital, zarządzający Zachodnim
Funduszem Inwestycyjnym, dotychczasowym
właścicielem Jedynki, ma wnieść do firmy
ponad 60 mln zł. Jeżeli pieniądze trafią
na konto przedsiębiorstwa zanim znajdzie się
nowy inwestor, dotychczasowy właściciel zatrzyma
Jedynkę.
<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<

Całość artykułu z gazety wrocławskiej w PDF Url poniżej.

http://www.e.gazeta.wroc.pl/O34264_2006/11/15/1505wr-c.pdf

Grzegorz

Temat: System Of A Down

Ujawniono spis utworów które znajdą się na Hypnotize (22 Listopada), trzy z nich SOAD grali na koncertach: Kill Rock'n'Roll, Holy Mountains i Tentative. Końcowy Soldier Side jest rozwinięciem rozpoczynającego utworu z Mezmerize. Wystrój płyty będzie pozwalał na połączenie jej z poprzednią, poza tym płyta będzie tez dostępna w postaci Dual Discu, rozszerzona o materiał zz kulis powstawania obu płyt. Zespół jest też w trakcie kręcenia teledysku do Hypnotize, którego reżyserią po raz kolejny zajmie się Shavo. "Wcale nie chciałem kręcić tego teledysku, potrzebowałem odpoczynku - tłumaczy muzyk. - Jednak po przeczytaniu 15 kiepskich scenariuszy postanowiłem przedstawić kolegom z zespołu własny pomysł. Spodobał się, więc kazali mi realizować klip."
Daron pojawi się gościnnie na nowej płycie grupy Wu-Tang Clan, to nie pierwsza kolaboracja z tym zespołem, kilka lat temu SOAD nagrali z Wu-Tang utwór "Shame On A Nigga". Płyta ma się ukazać na początku przyszłego roku. Pojawi się na niej także John Frusciante z Red Hot Chilli Peppers (...) SOAD zostali nominowani do nagrody American Music Awards, w kategorii Ulubiony Artysta - Muzyka Alternatywna, o ten tytuł będą walczyć z Green Dayem i Coldplay. 33-cia edycja konkursu odbędzie się w dniu premiery Hypnotize w Los Angeles, będzie transmitowana przez NBC i najprawdopodobniej SOAD pojawi się na scenie.


TRACKLISTA

1. "Attack"
2. "Dreaming"
3. "Kill Rock 'n Roll"
4. "Hypnotize"
5. "Stealing Society"
6. "Tentative"
7. "U-Fig"
8. "Holy Mountains"
9. "Vicinity of Obscenity"
10. "She's Like Heroin"
11. "Lonely Day"
12. "Soldier Side"

Mam tą piosenke - "Shame On A Nigga".Średnia ale licze na coś więcej.
NARAZIE!
Temat: Zamkniecie sezonu 2006 Szczecin
Witam.

Firma Dragon Paintball oraz Kondracki Paintball Sport maja zaszyt jak zawsze zaprosić wszystkich na kolejną impreze z cyklu Zamknięcie sezonu.

Jak zwykle zapraszamy wszytkich chętnych, zarówno z własnym sprzętem jak i tych bez niego.
Na miejscu bedzie mozlwosc wypozyczenia calosci .

niżej kilka informacji na temat imprezy.

Termin: 12 listopada - niedziela

Miejsce - Standardowo nasz teren w Wielgowie

Wpisowe - 20 zł

we wpisowym zawarte bedzie Co2 oraz HP za darmo i jak zawsze jakas kilbacha czy kaszanka z grilla.
bedzie tez dla kazdego identyfikator
standarodowo dobra organizcja tez bedzie wliczona w cene wpisowego

Początek imprezy godzina 10:30
pierwsze gry rusza o godzinie 11:00
prosilbym zatem aby osoby majace problemy ze sprzetem przyjechaly na tyle wczesnie , aby zdazyc sie przygotowac.

oprócz standardowych rzeźni czyli walki o dwie i jedna flage wymyslimy jakies ciekawe scenariusze ktore postaramy sie wprowadzic w zycie.
Na te gry postaramy sie rozciagnac potyczki na duuzo wiekszym terenie ) szczegóły wkrótce.

Z dodatkowych atrakcji bedą też quady. niestety nie za darmo. jednak jesli bedzie ktos chetny bedzie mozliwosc posmigania za kilka złotych,

poza tym cały catering czyli ciepla herbata czy kawa oraz zimne napoje bedą na miejscu tak samo jak dodatkowe kielbachy dla głodomorów

Gramy dopuki sie nie sciemni.

Na miejscu dostepne beda kulki w cenach sklepowych:

Inspire - 150 zl karton
RPS premium - 185 zł karton
Oraz dla bardzo wymagających graczy kulki turniejowe:
RPS Combat - 210 zl karton
RPS All Stars - 210 zł karton

Jesli ktos potrzebuje jakis dodatkowych informacji prosze pisac.
temat kontynuowany http://dragon-paintball.com.pl/phpBB2/viewtopic.php?p=15560#15560
Juz wpisanych jest 20 osob liczymy tak jqk zawsze na minimu 80 :))Temat: QSM, PXM, MSX, IBS, 8NFI, 14 NFI & HGN i SNW
 Witam,

Pojawilo sie ostatnio troche postow ale w porownaniu do okresu sprzed 5 m-cy
to ubogo, nikt nie nagania ostatnio :-)W moim portfelu tez nieciekawie, nie
ma zadowalajacych rezulatow i czlowiek na gotowce musi siedziec :-) Z
ciekawych spolek to zainteresowalem sie TIM-em ostatnio i mysle, ze to

prognozy sprowadzila kurs 20% nizej, natomiast zaawansowane rozmowy dot.
przyjecia w Rumunii sa dla mnie ciekawa informaja, gdyz wlasnie tam
spodziewany jest w najblizszym czasie boom budowlany a tym samym na produkty
oferowane przez TIM. Zobaczymy. Ciekawe co AT mowi?

Pozostale spolki z portfela:

 QSM - podczas ostatnich spadkow pozostala na niezmienionym poziomie,
       wyniki 5 listopada. Zobaczymy co dalej ...

 PXM - nie moze sobie poradzic z 11:60, czyli stare 290 zl. juz 2 razy
       atakowal, stare powiedzenie do 3 razy sztuka czy nurkujemy na 10 zl.
       Drugi scenariusz bardziej prawdopodobny wiec mysle, ze redukowac.

 MSX - tu tez zle, w drodze na 6 zl, a moze nawet znow 5 zl

       kwestia czasu jak kolejne towarzystwa zaczna raportowac obecnosc
       akcji spolki w portfelu. Zmiana profilu dzialalnosci wymaga troche
       czasu ale juz teraz warto pomyslec o kupnie akcji.
 8NFI- Co tu komentowac, w trendzie wzrostowym i oby tak dalej.

14NFI- Wg mnie kumulacja. Walne sie zbliza.

 HGN - po wejsci PDA mocno w dol, na razie obserwowac,
       zeby nie spoznic sie na pociag

 SNW - tylko spekulacyjnie, ja poczekam na 0.36.

 pozdrawiam,
 Didou

Temat: GRENADA 1979 (Skarżysko, Z3 - 20.11)
miejsce: skarzysko- kam. Z3 (szczegółowa mapka dojazdu w terminie pozniejszym)

termin: 20 LISTOPADA, start - godz. 09.45, (jest ostateczna godzina zakonczenia znakowania uczestnikow, chronowania i wszelkich innych przygotowan) (koniec ok. 16.30)

opis scenariusza: http://www.paintball.mediakielce.pl/tabela/wyniki.html
kilka zdjęcia terenu: http://www.paintball.mediakielce.pl/galeria/index4.html

dodatkowe info o terenie: zdemilitaryzowana czesc zakladow metalowych mesko, w ktorej jeszcze 5-6 lat temu produkowano amunicje i jakies inne ciekawe akcesoria militarne typu rakiety itp. :). teren gry o pow. ponad 50 tys. m kw. z czego połowa to hale, magazyny, powierzchnie biurowe, drogi asfaltowe, zas pozostala czesc to las z kilkoma ukrytymi bunkrami.

mapa terenu: po weekendzie

koszty - 12 pln/osoba (niestety musimy oplacic udostepnienie terenu, ostatnio troche dolozylismy, ale za to bylo super :)) te dodatkowe 2 pln ktore sie pojawilo, to po to, by wyzywic obsluge i sedziow (w sytuacji, kiedy mozemy sie spodziewac troche wiekszej ilosci osob, to czeka nas ze 3 dni pracy fizycznej nad przygotowaniem)

sedziowie - tak
kulki: BYO

na miejscu:
do dyspozycji rozpalony grill, parking (w miejscu startu), co 2 w ilości zamowionej przez uczestnikow (w cenie 2,5 pln) i wręcz pewny... brak hp (niestety jeszcze sie nie dorobilismy), kulki sev, sprzet do wypozyczenia.
co do sprzetu i kulek prosze o kontakt pod nr 506 912 913.

ewentualnych chetnych do udzialu w grze prosze o zapisy tu na forum...
przy jednoczesnym okresleniu strony, jaka bedziecie wspierac w tym konflikcie. osoby zainteresowane co2, prosze o wpisanie obok nicka literke G.

wszelkie dodatkowe info po pytaniach na adres: paintball@mediakielce.pl lub pod nr tel. 509 418 222Temat: Nieco kultury czyli o filmie, muzyce, książkach, teatrze i..
Cienka czerwona linia
Thin Red Line, The (1998) reż. Terrence Malick
Zekranizowany z wielkim rozmachem film wojenny "Cienka czerwona linia" na podstawie powieści Jamesa Jonesa jest prawdziwą perełką i klasyką kina wojennego. Nie jest to zwykły film wojenny. Poza pokazaniem widzowi okrucieństwa wojny, obrazuje też życie zwykłego żołnierza, który podczas bitwy nie jest maszyną do zabijania. Żołnierz to także człowiek, który tęskni za bliskimi, zastanawia się nad sensem swojego życia oraz odczuwa ból nie tyle fizyczny, co psychiczny.
"Cienka czerwona linia" jest dziełem wybitnym
Ten film trzeba obejrzeć.
Naprawdę polecam ten film i pomimo tego że trwa prawie trzy godziny, jest wart każdej sekundy spędzonej przed ekranem.

Przeminęło z wiatrem
Gone with the Wind (1939)
reżyseria Victor Fleming , George Cukor
Klasyka amerykańskiego filmu melodramatycznego.
Jeden z najsławniejszych melodramatów stawiany za wzór produkcji hollywoodzkich z I. połowy XX wieku. Scenariusz filmu został oparty na powieści "Przeminęło z wiatrem" Margaret Mitchell. Zdjęcia do filmu rozpoczęto 10 grudnia 1938 roku sceną pożaru Atlanty, a ukończono 11 listopada 1939. Premiera filmu miała miejsce w Atlancie 15 grudnia 1939 roku. Zyski które film przyniósł (po uwzględnieniu inflacji) są największe w historii kina.
Fabuła filmu jest osadzona w czasach wojny secesyjnej i jest przedstawiana z pozycji pięknej Scarlett O'Hary, córki plantatora z Południa, Geralda O'Hary. Przegrana wojna z Jankesami doprowadza do wyzwolenia Murzynów, którzy z nagłym ogromnym poczuciem własnej wartości paradują między innymi po Atlancie, gdzie Scarlett zamieszkała. Z Północy nadchodzą ludzie o innych poglądach, kulturze i mentalności. Na tym tle rozgrywa się historia wielkiej miłości Rhetta Butlera do pięknej Scarlett.
Do dziś Przeminęło z wiatrem cieszy się olbrzymią popularnością. I nie wiem czy jest ktoś kto nie zna tego filmu☺Temat: Bibliografia Powstania Wielkopolskiego 1918/1919 - wybór
4. POWSTANIE WIELKOPOLSKIE W LITERATURZE I SZTUCE

583. ALEXIEWICZ Władysław. Powstanie Wielkopolskie. - Il. // Wielkop. Wiad. Filat. - 2003, nr 40/3-4, s. 93
Reprodukcje kart pocztowych z 1919 roku
584. BANASZAK Zbigniew. Pierwszy utwór literacki o powstaniu wielkopolskim // Odnowiciel. - 1993, nr 11, s. 8, 12
Nowela "Staśka" ze zbioru Czesławy Wolniewiczówny "Ze strun rozedrganych", wydanego w 1919 r.
585. BATURA Aleksander. Pamięci Powstańców Wielkopolskich; DOMAŃSKI Zbigniew. Pomnik Powstańców Wielkopolskich w Poznaniu; Grobowiec Powstańców; Klamra : wiersze nauczycieli z Rogoźna // Wielkop. Powst. - 1995, nr 1, s. 24-26
586. CHWAŁA zwycięzcom [film]. - Poznań: Telewizja Polska SA, 2003. - 1 kas. wiz.
Film telewizyjny poświęcony Powstaniu Wielkopolskiemu zrealizowany w cyklu "Sensacje XX wieku"
587. CIERLIK Julia. Spotkanie z powstańcem; Ja; 11 listopada. [Wiersze] // Wielkop. Powst. - 2003, nr 9, s. 49-50
588. CZAJA-KISZKA Violetta, NOWOSIELSKA Małgorzata. Scenariusz uroczystości z okazji Święta Patrona Szkoły Podstawowej nr 1 im. Powstańców Wielkopolskich w Legnicy // Wielkop. Powst. - 2001, nr 7, s. 34-38
589. DANECKI Ryszard. Powstańczy tryptyk. [Wiersze] // Wielkop. Powst. - 1998, nr 4, s. 49-50
590. DANECKI Ryszard. Wiwat Poznaniacy. [Wiersz] // Wielkop. Powst. - 2001, nr 7, s. 33
591. DZIANISZ Paweł. Wojna szalonych cywilów : opowiadania o Powstaniu Wielkopolskim. - Poznań: Księgarnia św. Wojciecha, 1997. - 149 s. : il.
592. "DZIĘKUJĘ Ci, Dziadku" : program artystyczny z okazji Dnia Patrona [Szkoły Podstawowej im Powstańców Wielkopolskich w Kąkolewie, pow. Grodzisk Wlkp.] // Wielkop. Powst. - 1997, nr 3, s. 40-50
Scenariusz
593. GDY szedłem raz od Warty // Wielkop. Powst. - 1998, nr 4, s. 78
Tekst piosenki
Glabisz Kazimierz. Rocznica powstania wielkopolskiego = poz. 159
594. GÓRNICKI Gerard. Bitwa szalała do wieczora... : powieść o Powstaniu Wielkopolskim 1918-1919. - [Wyd. 3]. - Poznań: P.W. "Interfund" Sp. z o.o. w Poznaniu, 2000. - 236 s.
Wyd. 2 popr. - Poznań: Wydaw. Poznańskie, 1988
595. GÓRNICKI Gerard. Etiuda o Annie Marii // Wielkop. Powst. - 1997, nr 3, s. 32-39
Fragment powieści
596. GÓRNICKI Gerard. Moje powieści o powstaniu wielkopolskim 1918/1919 // Wielkop. Powst. - 1995, nr 1, s, 27
"Bitwa szalała do wieczora" oraz "Mściwoj i Anna Maria"
597. GÓRNICKI Gerard. Moje spotkania // Wielkop. Powst. - 2002, nr 8, s. 45-46
Wspomnienia dot. spotkań z czytelnikami w związku z publikacją powieści historycznych o tematyce wielkopolskiej, głównie Powstania Wielkopolskiego
598. GÓRNICKI Gerard. Mściwoj i Anna Maria : powieść. - Nowy Tomyśl: Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy, 1994. - 128 s.
Kontynuacja powieści "Bitwa szalała do wieczora"
599. GÓRNICKI Gerard. Wincenty znaczy zwycięski : (fragment powieści Gerarda Górnickiego "Mściwoj i Anna Maria" Nowy Tomyśl - 1994 r.) // Wielkop. Powst. - 1996, nr 2, s. 42-46
600. HOFA Bogusław. Powstanie Wielkopolskie : scenariusz uroczystości // Wielkop. Powst. - 2003, nr 9, s. 74-78
601. JANIKOWSKA Marietta. Pamięć o Powstańcach [Wielkopolskich. Wiersz] // Wielkop. Powst. - 2002, nr 8, s. 47
Kadow Marian. Bydgoski Konkurs Plastyczny = poz. 695
602. KOLĘDA powstańcza z roku 1918. [Wiersz] // Prz. Wielkop. - 1998, nr 41/42, s. 70
603. KOWOL-MARCINEK Antoni. Rocznica powstania wielkopolskiego // Inf. Kult. i Turyst. Woj. Leszcz. - 1998, nr 1, s. 26
Pieśni patriotyczne z okresu Powstania Wielkopolskiego

Źródło: http://www.gammanet.pl/wbp/www/att/2/bibliografia.doc
Temat: Football Factory
Football Factory [DVDRip] [RMVB] LEKTOR PLFootball Factory 2004

produkcja: Wielka Brytania
gatunek: Obyczajowy, Dramat
data premiery: 2004-09-24 (Polska), 2004-05-14 (Świat)
reżyseria: Nick Love
scenariusz: Nick Love
zdjęcia: Damian Bromley
muzyka: Ivor Guest
na podstawie: powieści Johna Kinga
od lat: 15
czas trwania: 93

Film opowiada o grupie mężczyzn, których łączy właściwie tylko jedno: przynależność do grupy kibiców drużyny Chelsea i co się z tym wiąże, uzależnienie od rozrób. Największym autorytetem cieszy się facet, który "uczestniczył w tylu bójkach, że przestał się bać" (Frank Harper). Główny bohater, Tommy Johnson (Danny Dyer) to jak mówi o sobie "jeden z wielu znudzonych 30-latków z nudną robotą, żyjący marzeniami o weekendzie". Udział w rozróbach to jego pasja. Kiedy jego kumpel Rod (Neil Maskell), ratując mu życie rozwala kijem do krykieta głowę kibica wrogiej ekipy, Tommy zaczyna się bać...

Obsada:

Stephen Humby: Huligan
Gregory Donaldson: Barman
Danny Dyer: Tommy Johnson
Calum McNab: Raff
Luke Healy: Kelner
Frank Harper: Billy Bright
Sophie Linfield: Tamara
John Junkin: Albert Moss
Neil Maskell: Rod

Gdy Tommy wraz z Billym opuszczają salon masażu, a Billy daje Tommy?emu Viagrę, widać, że trzyma on w reku swoją kurtkę. W kolejnych ujęciach, gdy przechadza się po ulicach miasta nie ma po niej śladu.

Nick Love, autor "The Football Factory" przygotowywuje się do pracy nad nowym obrazem noszącym tytuł "The Business".

Jeden z producentów określił scenariusz do tego filmu jako "niezwykle dynamiczny i ultrakomercyjny".

Prace nad "The Business" rozpoczynają się z dniem 20 września. Zdjęcia odbędą się w Maladze w Hiszpanii.

Kontrakty do tego filmu podpisali już: Danny Dyer ("Human Traffic"), Tamer Hassan ("Batman - Początek"), Roland Manookian ("The Football Factory") oraz Georgina Chapman ("Rycerze z Szanaghaju").

Gdy dziadek Tommy?ego jadąc autobusem dostaje ataku serca, wychodzi z niego trzymając w ręku swoją kurtkę. W następnym jednak ujęciu tą kurtkę wyrzuca jeden z opryszków z autobusu.

W filmie widzimy, że dziadek Tommy?ego przygotowuje się do święta zwanego Remembrance Sunday, które ma się zbiec z meczem z trzeciej rundy FA CUP. W rzeczywistości jednak święto odbywa się w najbliższą niedzielę do 11 listopada, a trzecia runda znacznie później, dopiero w grudniu.

Dougray Scott i Sean Bean podpisali umowy gwarantujące im role w tym filmie jeszcze nim powstał scenariusz, został zatrudniony reżyser, czy ktokolwiek z obsady został obsadzony.

Film został sparodiowany w "Get Your Tags Out" (2006).

Film nakręcono w Londynie (Anglia).

Gdy Tommy z kumplem podrywają panienki w barze w momencie gdy Tommy je woła jego kumpel pokazuje im menu baru na którym widnieje logo Rockstar Games

Scena z filmu "Chłopcy z ferajny" (1990) zostaje tu powtórzona. Chodzi o sekwencję, w której Joe Pesci denerwuje się i zabija człowieka, który nazwał go "zabawnym".

Tommy Johnson (Danny Dyer) wchodzi do pomieszczenia w którym jego przyjaciel gra w "Grand Theft Auto: Vice City". Danny Dyer podkładał głos Kenta Paula w "Grand Theft Auto: Vice City" (2002) (VG).


http://rapidshare.com/files/127935934/The_Football_Factory.part1.rar
http://rapidshare.com/files/127947523/The_Football_Factory.part2.rar

KUNIEC

MÓJ UPLOAD 100% SPRAWDZONY